×
Mobilā versija
+20.3°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
26. aprīlis, 2014
Drukāt

Šodien visi aicināti uz Lielo talku

Foto-LETAFoto-LETA

Šodien, 26.aprīlī, visā Latvijā notiek Lielā talka, kuras laikā iedzīvotāji piedalīsies apkārtējās vides sakopšanas pasākumos.

Līdz šīs nedēļas sākumam ikvienam bija iespēja talkas mājaslapā “www.talkas.lv” piereģistrēt piesārņotās vietas Latvijā, kas pēc tam parādījās uz interaktīvas kartes. Lielās talkas koordinators Kristaps Greckis aģentūrai LETA pastāstīja, ka kopumā kartē uzrādītas nedaudz vairāk par 1200 piesārņotām vietām visā Latvijā.

Visvairāk piesārņoto vietu ir reģistrēts Rīgā un ap Rīgu, kā arī lielo pilsētu tuvumā.

Tāpat bija iespēja pieteikt oficiālas talku vietas – tās šogad būs 1453. Tomēr, visticamāk, “talkošanas” vietu būs vairāk, jo daudzas no aktivitātēm nav oficiāli pieteiktas. Kartē redzams, ka aktīva vides sakopšana notiks visā Latvijā, jo īpaši pilsētās un to tuvumā.

Šogad Lielās talkas vadmoto ir “Tīra Baltijas jūra sākas tavā vannasistabā!”.

Lielās talkas ideja ir balstīta uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Talkas idejas autore ir rakstniece Anna Žīgure, bet pati ideja aizgūta no igauņiem, kas vides sakopšanu visas valsts mērogā pirmoreiz rīkoja 2008.gada 3.maijā.

Projekta mērķis ir līdz 2018.gadam, Latvijas 100.dzimšanas dienai, padarīt Latviju par tīrāko un sakoptāko vietu pasaules kartē – dot iespēju dabai atveseļoties, attīrot to no atkritumiem, kā arī mudināt iedzīvotājus pašiem labiekārtot un rūpēties par vidi sev apkārt.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+