×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Sodīt otru ar klusēšanu + psihologu padomi par pagaidu klusēšanu (1)

skirsanas-paris-strids

Klusēšana attiecībām var kaitēt. Ja domas par sarunu ar  otro pusīti raisa aizkaitinātību, tad gan pamēģiniet apzināti paklusēt, jo tad ir iespēja nesarunāt neko lieku un nepatīkamu. 

Tomēr problēma pati no sevis neatrisināsies, ja jūs izvairīsieties no strīda vai, aizcērtot durvis, paziņosiet par boikotu. Pēc strīda klusēšana var ilgt dažas stundas (gadās arī tā) vai pat… vairākus gadus. Tā ir ideāla metode, ja vēlaties pārmācīt un sāpināt savu otro pusīti. Neatkarīgi no mērķa, klusēšana vienmēr nodara ļaunumu attiecībām un rada postošas sekas.

Pirmais. Pēc sāpīgu vārdu uzklausīšanas, noslēdzoties sevī, jūs neizrādāt, ka jums sāp. Otrai pusītei nav iespēja saprast, kas notiek jūsu dvēselē, tāpēc rodas neizpratne un bailes.

Otrais. Piekritīsiet, ka nav patīkami būt blakus “klusējošai sienai”. Ņemot vērā, ka partneris nezina, kas tieši jūs sāpināja, viņš nākamajā reizē vienkārši samelos, lai izvairītos no jūsu aizvainojuma. Meli šajā situācijā – līdzeklis pasargāt jūsu jūtas.

Trešais. Meli kā atbilde jūsu klusēšanai kādreiz nāks gaismā, un tad radīsies aizdomas attiecībā vienam pret otru pašos neiedomājamākajos veidos. Tā kā atklāta saruna joprojām nenotiek, abpusējas aizdomas pieaug un pilnībā tiek zaudēta uzticēšanās vienam pret otru.

Sodīšana ar klusēšanu parasti beidzas, ja viens no partneriem atvainojas. Bet, ja abi uzskata, ka viņiem ir taisnība un negrasās salīgt mieru? Psihologi piedāvā dažus ideālas klusēšanas pagaidu variantus.

Ja strīds ir noticis mājās, stundu var paklusēt, bet ne ilgāk. Saņemieties, maziniet sevī aizkaitinājumu un mēģiniet parunāt mierīgi.

Ja esat sastrīdējušies, atrodoties tālu viens no otra (abi darbā vai viens atvaļinājumā), var klusēt pusi dienas.

Ja negribat, lai jums uzmācas ar iztaujāšanu un ir vēlēšanās pabūt vienai – vienkārši un atklāti pasakiet par to. Dodiet vīrietim zīmi, ka parunāsiet ar viņu, tiklīdz būsiet nomierinājusies. Partneris sapratīs, ka jūs neatrodaties tādā stāvoklī, lai varētu skaidrot attiecības, un atstās jūs vienatnē. Nav vēlams ievilkt vientulības laiku, jo jūsu otra pusīte nolems, ka esat apvainojusies un gribat viņu pārmācīt. Un viņam būs taisnība.

Gadās situācijas, kad partnerim neko nevar paskaidrot, kad viņš negrib un nevar saprast jūsu pretenzijas. Jūs taisnīgi uzskatāt, ka varat viņam pietuvoties vienā veidā – izraisot morālo diskomfortu. Tādā gadījumā klusēšana ir ideāls risinājums. Tikai neklusējiet pārāk ilgi, tas var novest pie augstāk aprakstītajām sekām. 

dievietei_logo

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Manējai pēc katra kašķa no mutes skan “šķiramies”..lai gan nav tādu kašķu lai būtu iemesls šķirties.

Draugiem Facebook Twitter Google+