Mobilā versija
+2.9°C
Haralds, Almants
Ceturtdiena, 23. februāris, 2017
10. novembris, 2014
Drukāt

Par nepietiekamām valsts valodas prasmēm sodīti 55 skolotāji (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad par nepietiekamām valsts valodas prasmēm sodīti 55 skolotāji, informē Valsts valodas centrā (VVC). Līdzās vairāk nekā pussimtam skolotāju sodīti arī 24 skolotāju palīgi.

VVC līdz šī gada 1. novembrim veica pārbaudes 99 izglītības iestādēs, pedagogu valodas prasmes vērtējot gan privātās un pašvaldības, gan vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs.

Kā norādīja VVC, šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu pārbaužu skaits ir pieaudzis. Pērn VVC sodījis 16 skolotājus un 34 skolotāju palīgus. Skolotāji un viņu palīgi, kuriem konstatētas nepietiekamas valsts valodas zināšanas, tiek saukti pie administratīvās atbildības.

VVC veic skolotāju valodas prasmju pārbaudi, gan balstoties uz saņemtajām sūdzībām, gan arī veicot pašu plānotos izbraukumus. VVC turpinās veikt pārbaudes arī turpmāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ja skolotāja slikti pārzina latviešu valodu pastāv tikai 2 varianti
    1) vai nu viņa ir izcili stulba
    2) vai arī neizmērojami bezkaunīga (nemācīšos un iepūtiet man)

  2. Vai tādiem ir vieta skolā? Ko tādi cilvēki var iemācīt bērniem? Tikai melus un krāpšanos.Tad uz ko mēs varam cerēt?

  3. kā var mācīt bērnus ja nezin valsts valodu????

Darba ņēmējus gaida vairākas būtiskas izmaiņas (1)Labklājības ministrija plāno jaunus grozījumus Darba likumā. Projekts pieteikts Valsts sekretāru sanāksmē, kas nozīmē, ka sākusies tā saskaņošana. Pēc tam tos skatīs
Dominēs nepieredzējuši prokuroriLietuvā un Igaunijā prokurorus atslogo no sīkajām zādzībām, bet Latvijā par to trūkst politiskas izšķiršanās
Draugiem Facebook Twitter Google+