Mobilā versija
+3.0°C
Lilita, Irita, Ita
Ceturtdiena, 27. oktobris, 2016
10. novembris, 2014
Drukāt

Par nepietiekamām valsts valodas prasmēm sodīti 55 skolotāji (3)

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad par nepietiekamām valsts valodas prasmēm sodīti 55 skolotāji, informē Valsts valodas centrā (VVC). Līdzās vairāk nekā pussimtam skolotāju sodīti arī 24 skolotāju palīgi.

VVC līdz šī gada 1. novembrim veica pārbaudes 99 izglītības iestādēs, pedagogu valodas prasmes vērtējot gan privātās un pašvaldības, gan vispārējās un profesionālajās izglītības iestādēs.

Kā norādīja VVC, šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu pārbaužu skaits ir pieaudzis. Pērn VVC sodījis 16 skolotājus un 34 skolotāju palīgus. Skolotāji un viņu palīgi, kuriem konstatētas nepietiekamas valsts valodas zināšanas, tiek saukti pie administratīvās atbildības.

VVC veic skolotāju valodas prasmju pārbaudi, gan balstoties uz saņemtajām sūdzībām, gan arī veicot pašu plānotos izbraukumus. VVC turpinās veikt pārbaudes arī turpmāk.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. ja skolotāja slikti pārzina latviešu valodu pastāv tikai 2 varianti
    1) vai nu viņa ir izcili stulba
    2) vai arī neizmērojami bezkaunīga (nemācīšos un iepūtiet man)

  2. Vai tādiem ir vieta skolā? Ko tādi cilvēki var iemācīt bērniem? Tikai melus un krāpšanos.Tad uz ko mēs varam cerēt?

  3. kā var mācīt bērnus ja nezin valsts valodu????

Gerčikovs pateicīgs pircējiem par "Dzintara" glābšanu: būtiski pieauguši pārdošanas apjomi (31)"Esam ļoti pateicīgi cilvēkiem par atsaucību," tā pēc ažiotāžas veikalos, pērkot a/s "Dzintars" produkciju, atzīst uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un lielākais līdzīpašnieks Iļja Gerčikovs.
Saimniece "Liekrūzēs" pēc postošā ugunsgrēka: Esam lūzuma punktā (25)Kopš postošā ugunsgrēka Latvijā pazīstamajā saimniecībā “Lielkrūzes” pagājušas dažas dienas, taču saimniece Valentīna Dolmane atzīst – joprojām esam kā paralizēti. Saimniecība jau
Draugiem Facebook Twitter Google+