Auto un moto

Sods neattur autovadītājus no runāšanas pa telefonu0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto – AFP/LETA

Piektdienas, 7.septembra rītā, ap pulksten 09.30, Valsts policijas (VP) Satiksmes drošības pārvaldes Speciālo uzdevumu nodaļas darbinieki, patrulējot ar netrafarēto policijas automašīnu Rīgā, Lubānas ielā, fiksēja kādu blakus braucošu “Škoda” markas spēkrata vadītāju, kurš transportlīdzekļa vadīšanas laikā lieto tālruni, turot to rokā.

Kā portāls LA.lv uzzināja VP, tikai brīdī, kad šoferis ieraudzīja, ka blakus viņam atrodas likumsargi, telefons tika nolikts malā. Pārbaudot dokumentus, tika noskaidrots, ka vienlaicīgi vadīt transportlīdzekli un runāt pa telefonu centies kāds 1994.gadā dzimis jaunietis.

Par šo pārkāpumu puisim tika piemērots naudas sods 50 eiro apmērā.

Šogad astoņos mēnešos VP pieķērusi 1774 autovadītājus, kuri lietojuši tālruni, vadot spēkratu. Likumsargi atgādina, ka viena ikdienišķa zvana vai īsziņas rakstīšana, veikta, piedaloties ceļu satiksmē, var būt liktenīga, jo novērš uzmanību no ceļa.

Jau vēstīts, ka par tālruņa, piezīmjdatora, planšetdatora vai viedierīces lietošanu, ja transportlīdzeklis atrodas kustībā, izņemot gadījumus, kad tālruni, piezīmjdatoru, planšetdatoru vai viedierīci izmanto brīvroku režīmā, piemērojams naudas sods transportlīdzekļa vadītājam no 25 līdz 100 eiro.

LA.lv