Pasaulē
Eiropa

Sods par šopinga ceļvedi 0

Gata Šļūkas zīmējums

Eiropas Komisija par konkurences pārkāpumiem saistībā ar tiešsaistes iepirkšanās pakalpojumu noteikusi rekordlielu sodu –  2,42 miljardus eiro – ASV tehnoloģiju kompānijai “Google”.

EK konkurences uzraugs otrdien paziņoja, ka “Google” “ir ļaunprātīgi izmantojusi savu dominējošo stāvokli tiešsaistes meklētāju tirgū, sniedzot nelikumīgas priekšrocības citam “Google” produktam – savam iepirkumu salīdzināšanas pakalpojumam”. EK valda aizdomas, ka “Google” meklējumu rezultātos ir prioritāte savas kompānijas pakalpojumiem, lai gan citu pakalpojumu piedāvājums, iespējams, ir labāks.

Pakalpojums “Google Shopping”, kas ar dažādiem nosaukumiem tirgū ir kopš 2004. gada, ļauj klientiem salīdzināt produktus un cenas tiešsaistē un atrast dažādus piedāvājumus no tiešsaistes mazumtirgotājiem, kā arī starpniekiem. EK secināja, ka “Google” meklētājā šī pakalpojuma rezultāti klientiem tiek parādīti prioritāri, savukārt konkurējošu tāda veida pakalpojumu rezultāti ir redzami krietni zemāk. “Google” gan uzstāj, ka mēģina noformēt savus meklējumu rezultātus tā, lai klientiem būtu vieglāk atrast meklēto.

LA.lv