Kultūra
Literatūra

Soduma balvu saņems Ikstena un Bērziņš 0

Foto: LETA

Šonedēļ 13. maijā plkst. 18, rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma dzimšanas dienā, jau ceturto gadu Ikšķiles novada pašvaldība pasniegs Dzintara Soduma balvu literatūrā, un to saņems rakstnieki Uldis Bērziņš un Nora Ikstena, pavēstīja dzejniece Liāna Langa.

Šogad Latvijas grāmatu apgādi Dzintara Soduma balvai bija pieteikuši 25 grāmatas – oriģināldarbus prozā un dzejā, kā arī tulkojumus. Ar plašāko izdevumu klāstu pārstāvēti apgāds “Neputns”, “Dienas grāmata” un “Zvaigzne ABC”.

Dzintara Soduma balvas žūrija vienprātīgi atzina, ka Ikstenas romānā “Mātes piens” katru lasītāju dziļi skar autores atklātība, personāžiem neglaimojoša, pat nežēlīga patiesība. Arī Ulža Bērziņa veikums, tulkojot senislandiešu mitoloģiskos un poētiskos tekstus “Eddas dziesmas” ir augstākās apbrīnas vērts, jo latviski tās skan tik dzīvi un spilgti, ka būtu viegli noticēt, ka Islandē tās skandētas latviski.

Saistītie raksti

Līdz šim Soduma balvu saņēmuši rakstnieki Jānis Rokpelnis par grāmatu “Rīgas iestaigāšana”, Egīls Venters par romānu “Mainīgā intervence”, Pēteris Draguns par dzejoļu krājumu “Tumšā stundā”, Andris Zeibots par romānu “Okeāniskais ES”, Inga Ābele par romānu “Klūgu mūks”, Māris Bērziņš par vēsturisko romānu “Svina garša”.

Dzintara Soduma balvas fonds ir 4269 eiro. Tā ir izcilā latviešu rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma piemiņai veltīta Ikšķiles novada pašvaldības atzinība Latvijas rakstniekam par novatorismu dzejā, prozā, dramaturģijā vai tulkotājam par literatūras tulkojumu latviešu valodā.

LA.lv
LA
LA.lv
Kultūra
Dižkoncertā izdejos horeogrāfu – šī gada jubilāru – veidotos rakstus
14 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Atkārtoti izlaista Anša Cīruļa veidotā pirmā Latvijas Republikas pastmarka
15 stundas
LA
LA.lv
Kultūra
Noskaties: leģendārais pokemons Pikačū jaunā filmā kļūs par detektīvu
15 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

DK
Dace Kokareviča
Latvijā
“Šiva*, atkāpies no Vanagkalna!” Būt vai nebūt Zemes enerģiju parkam Baldonē?
6 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO. Bijušais policists pārsūdz spriedumu: noliedz vainu zēna notriekšanā
4 stundas
AL
Anda Līce
Latvijā
Anda Līce: Valsts pirmie simt gadi ir līdz malām pierakstīta lappuse
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
“Boeing” nav sniedzis ziņas par potenciālu tās jaunākās lidmašīnas bīstamību
4 stundas
LE
LETA/LA.lv
Sports
Meija turpina mest – “Dinamo” pirmo reizi sezonā trīs uzvaru sērija!
5 stundas