×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
21. augusts, 2014
Drukāt

Šogad 50. Dzejas dienas. Svinēs plaši!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

“Dzeja pievelk!” – šādu devīzi rīkotāji izvēlējušies festivālam “Dzejas dienas 2014”, kas šogad norisināsies jau 50. reizi, portālam LA.lv pastāstīja festivāla mediju koordinatore Laura Leimane.

Laikā no 4. līdz 18. septembrim festivāla ietvaros plānoti gandrīz 40 pasākumi, bet papildus tiem, kā katru gadu, vairāk nekā simt notikumu visā Latvijā.

“Lai arī pastāv dažādi viedokļi par pareizo Dzejas dienu norises skaitu, esam pieņēmuši, ka šīs būs piecdesmitās. Par godu jubilejai un Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam Rīgā festivāla programma ir izaugusi gan pasākumu un dalībnieku skaita, gan norises dienu ziņā. Milzīgā dzejas mīļotāju interese rāda, ka dzeja tiešām pievelk!” – tā šo festivālu raksturo projekta vadītāja Inga Bodnarjuka.

Šī gada festivāla programmu Leimane raksturo ar trim vārdiem – svētki, sadarbība un viesi. “Svētku šogad daudz: Dzejas dienām – 50, krievu dzejnieku un mākslinieku apvienība “Orbīta” ar plašu pasākumu klāstu svin 15 gadu jubileju, bet starptautiskajam projektam “Dzejas brauciens” – desmit,” norāda Leimane.

Daudzi festivāla pasākumi pierāda dzejas daudzfunkcionalitāti sadarbībā ar citām mākslas formām. Pirmkārt, tā ir mūzika. Festivālā iekļauts grupas “Sigma” koncerts, kurā dzeja un mūzika savīsies vienotā uzvedumā. Dzejas un laikmetīgās akadēmiskās mūzikas saikni demonstrēs Valsts Akadēmiskais koris “Latvija”, kuri izpildīs sadarbības projekta “Dzintara ceļš” īpaši radītos jaundarbus. Komiksu žurnāls “kuš!” ir sagatavojis īpašu dzejas izdevumu, kas tiks prezentēts izstādē ar dzejnieku piedalīšanos. Tradicionālais notikums “Klasisks dzejas vakars” šogad piedāvās teatralizētu dzejas iestudējumu, kuru veidojuši aktieri Maija Apine, Ivars Krasts un Ģirts Krūmiņš. Un kā vienmēr, apvienības “Orbīta” radītie darbi ievij dzeju visdažādākajās mākslas izpausmes formās.

Šogad festivālā piedalās plašs ārvalstu viesu pulks – 22 dzejnieki no Melnkalnes, Itālijas, Ukrainas, Grieķijas, Turcijas, Čehijas, Polijas, Austrijas, Ungārijas, Baltkrievijas, Kanādas, Japānas, Maķedonijas, Igaunijas, Lietuvas un Vācijas. Autori Rīgā ieradīsies Rīga 2014 projekta “Kaimiņi trokšņo ietvaros, lai piedalītos gan vairākos kopprojektos, gan individuālos lasījumos. Lai veicinātu dzejas starpkultūru aspektu un dzejnieku savstarpējo sadarbību, daudzi no viesiem Rīgā piedalīsies kopējā atdzejas darbnīcā.

Plašajā pasākumu klāstā šogad iekļauti ļoti daudzu Latvijas dzejnieku lasījumi, vairāki jauno grāmatu atvēršanas pasākumi, nu jau tradicionālais “Latviešu dzejas maratons” 11.septembrī Esplanādē, izstādes, koncerti un ar dzeju saistītas fiziskās aktivitātes, kas dod plašas izvēles iespējas jebkurai gaumei.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+