Laukos
Lauku sēta

Šogad ārzemju tūristiem plāno popularizēt agrotūrismu0

Foto Timurs Subhankulovs

Biedrība “Lauku ceļotājs” šogad plāno popularizēt agrotūrismu, jo ārvalstu tūristiem ir interese apmeklēt ražojošas zemnieku saimniecības, kurās viņiem ir iespēja iepazīt mūsdienīgu saimniekošanu, sacīja Latvijas lauku tūrisma asociācijas “Lauku ceļotājs” prezidente Asnāte Ziemele.

“Šogad mēģināsim aizraut un iesaistīt gan lielus, gan mazus lauksaimniekus un košāk parādīt agrotūrismu. Veidojam vienu materiālu, kurā būs iekļauti 50 latviešu un 50 lietuviešu agrotūrisma piedāvājumi, kurus nodrošinās zvejnieki, lauksaimnieki un arī amatnieki, lai parādītu tūristiem saimniekošanas Latvijas laukos vēsturisko šķautni. Tās būs darbojošās zemnieku saimniecības, kurās ikviens joprojām varēs piedzīvot lauku dzīvi,” pastāstīja Ziemele.

“Lauku gars ir tāda romantiska tēma. Domājot par laukiem, cilvēkiem nenāk prātā pamesta māja vai aizaugusi pļava, bet atmiņās ataust vecmamma ar vistiņām un kaziņām. Šis lauku dzīvesveids mums Latvijā ir saglabājies un saimnieki diezgan labprāt ļauj savā dzīvesveidā pabūt viesiem. Mēģināsim šo ainavu un dzīvesveidu parādīt tūristiem,” teica Ziemele.

Viņa piebilda, ka tūrisma piedāvājums dos iespēju ārvalstu un pašmāju viesiem paviesoties, piemēram, Kurzemes piekrastē un nogaršot zivis tieši no žāvētavas un varbūt izbraukt piecos no rīta zvejnieku laivā jūrā, vērot zveju vai piedalīties tajā. Ārvalstu tūristiem esot liela interese līdzdarboties dažādās aktivitātēs laukos.

“Lauku ceļotājs” prezidente atzīmēja, ka septembrī “Lauku ceļotājam” ir iecere piedalīties Latvijas simtgades svinībām 2018.gadā Rīgā rīkotajā pasākumā “Lauki ienāk pilsētā”, kur iepazīstināt ar piedāvājumu.

Biedrības “Lauku ceļotājs” mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. “Lauku ceļotājs” pārstāv biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. “Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

LA.lv