×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
2. jūlijs, 2015
Drukāt

Šogad Bauskas kantrimūzikas festivāls vēl amerikāniskāks

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Grupa "Flame & The Rolltones"

Jau 17. reizi 3. un 4. jūlijā visus kantrimūzikas cienītājus aicina festivāls “Cauntry Bauska”. Šogad īpašais viesis – T. Greiems Brauns no ASV.  Pasākuma organizētāji sola, ka šogad festivāls būs vēl amerikāniskāks, un īpaši rūpīgi ir izvēlētas latviešu grupas. No pašmāju māksliniekiem festivālā uzstāsies Aivara Birzmaļa grupa un šobrīd veiksmīgākais “americana” stila pārstāvis Latvijā – “Flame & The Rolltones”.

Starp citiem festivāla ārzemju viesiem “Country Bauska” idejas autors Uldis Ozoliņš īpaši vēlas izcelt amerikāņu dziedātāja T. Greiema Brauna viesošanos. Šis 61 gadu vecais mākslinieks popularitāti ieguva astoņdesmitajos gados, kad trīs no viņa dziesmām “Billboard” tabulās nokļuva pirmajā vietā. Vēl astoņas reizes kāda no viņa kompozīcijām bija šā topa labāko dziesmu desmitniekā. Mūziķa slavenā dziesma “Wine Into Water” ir novērtēta kā labākā kantriblūza kompozīcija gan Eiropas, gan arī aizokeāna radiostacijās.

“Spēcīgais, nedaudz piesmakušais balss tembrs ļoti atgādina Džo Kokeru. Brauns ir viens no retajiem ASV māksliniekiem, kurš vienlīdz labi uzstājas kā kantri, tā blūza festivālos. Viņa priekšnesuma programmu, vismaz 75 minūtes, apmeklētāji dzirdēs festivāla noslēgumā 4. jūlijā,” atklāj U. Ozoliņš. Viņš ir pateicīgs liktenīgai nejaušībai, kas deva iespēju T. Greiemu Braunu uzaicināt uz Latviju. “Es viņu klātienē redzēju pirms 15 gadiem. Es tajā brīdī pat nesapņoju, ka man būs tāda iespēja viņu uzaicināt uz Latviju. Pagājušajā gadā festivālā uzstājās Billijs Jeits, un sarunā ar mākslinieku atklājās, ka viņš un Brauns esot labi draugi. Mudināju viņu pastāstīt par Bauskas festivālu, bet tobrīd pat nenojautu, ka šī nejaušā saruna būs tik veiksmīga. Pēc kāda laika Billijs man deva ziņu, ka T. Greiems Brauns labprāt brauktu uz Bauskas festivālu,” priecīgi teic U. Ozoliņš.

Bauskas festivālā uzstāsies arī grupa “Ukus In Fabula” no Itālijas un apvienība “Crooks & Straights” no Horvātijas. Festivāls pulcēs arī pašmāju māksliniekus – uzstāsies “Sestā jūdze”, “Klaidonis”, Aivars Birzmalis un grupa, “JukeBox”, Pits Andersons & “The Swamp Shakers”, kā arī “Flame & The Rolltones”.

U. Ozoliņš neslēpj, ka šogad ļoti rūpīgi izvēlējies pašmāju māksliniekus, un atzīst, ka būtu grūti iedomāties festivālu bez grupām “Sestā jūdze” un “Klaidonis”, kurām ir daudz cienītāju starp festivāla apmeklētājiem. Šoreiz īpaši U. Ozoliņš vēlas izcelt grupu “Flame & The Rolltones”, kas festivālā piedalīsies pirmo reizi. Viņš ir pārliecināts, ka šīs grupas uzstāšanās iepriecinās daudzus kantrimūzikas cienītājus. Kad vaicāju grupas līderim Atim Zviedrim par sajūtām pirms uzstāšanās festivālā, viņš neslēpa prieku par iespēju uzstāties kopā ar citiem kantri māksliniekiem Bauskas festivālā: “Šī mums būs pirmā reize festivālā un, protams, grupas atmosfērā jūtams patīkams satraukums par uzstāšanos. Šogad “Flame & The Rolltones” ir redzami daudz vairāk un publiskāk, jo beidzot ir izdots albums un, kā esam novērojuši, tad ir diezgan liela interese par mūsu ierakstīto muzikālo materiālu. Uzstāšanās lielāka mēroga pasākumos mums kā grupai līdz šim nav bijusi ikdiena, tomēr katrs individuāli ar citiem muzikālajiem projektiem esam piedalījušies lielākos koncertos un festivālos. Runājot par festivāliem, kuros vēlētos uzstāties, – mēs esam priecīgi par visiem uzaicinājumiem koncertēt un ceram, ka, laikam ejot, būsim dzirdami arī lielākajos pasaules mūzikas festivālos. Lai visiem izdevusies un skanīga vasara!”

Arī šogad festivālā būs īpaša telšu pilsētiņa. Ar festivāla programmu var iepazīties mājas lapā www.countrybauska.lv.

Varbūt noder!!

Festivāls – 3. un 4. VII Bauskas Pilskalna estrādē.

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv .

Cena: divām dienām EUR 18; vienai dienai EUR 10; bērniem (12 – 16 gadi) EUR 3; bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja bez maksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+