×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.3°C
Jautrīte, Kamila, Digna, Sāra
Ceturtdiena, 19. jūlijs, 2018
10. novembris, 2016
Drukāt

Šogad Brāļu kapu atbalsta akciju rīko kopā ar Rīga TV24

Foto: LETAFoto: LETA

Rigas Brāļu kapu galvenie vārti.

Piektdien, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Rīgas Brāļu kapu Fondam sadarbojoties ar Rīga TV24 , notiks ziedojumu vākšanas akcija Rīgas Brāļu kapu Centrālo vārtu restaurācijas pabeigšanai, LA.lv uzzināja fondā.

Pateicoties ikgadējām ziedojumu akcijām, Brāļu kapos paveikti iespaidīgi darbi – restaurēta Noslēdzošā siena ar centrālo tēlu Māte Latvija, atjaunota 60 pilsētu ģerboņu galerija, heraldiskie tēli Zemgale-Kurzeme-Vidzeme-Latgale un plānots pabeigt Centrālo vārtu restaurāciju, kurai veltīta šī gada akcija. Vārtu restaurācijai kopumā nepieciešami 43 000 eiro.

RīgaTV24 akcijas laikā no plkst. 18. līdz 23 plānots koncerts ar Latvijas kultūras darbinieku Raimonda Paula, Jāņa Streiča, Ojāra Spārīša “Knīpas un knauķi”, Ķekavas vīru kora, kopas “Vilki”, “Baltie lāči”, Andra Bērziņa un citu mākslinieku muzikālajiem priekšnesumiem, kas mīsies ar politisko, kultūras darbinieku un militāro amatpersonu uzrunām un komentāriem par 11. novembra – Lāčplēša dienas vietu mūsu valsts vēsturē vakar, šodien un rīt visa 11. novembra vakara garumā RīgaTV24.

Pagājušā gada akcijā tika savākti 26 301 eiro, kas ļāva šovasar uzsākt darbus pie Rīgas Brāļu kapu Galveno vārtu restaurācijas. 2014. gadā Fonds tiešraides akcijas laikā savāca 55 000 eiro, kas pērn ļāva pabeigt Noslēdzošās sienas un Heraldisko tēlu restaurācijas darbus. 2012. – 2013. RBKLVMF Rīgas Brāļu kapu Noslēdzošās sienas Centrālās daļas restaurācijai un apkopei ieguldījis 99 970 latu, tādējādi četru gadu laikā tauta Brāļu kapu restaurācijai saziedojusi ap 230 000 eiro, pauda Brāļu kapu fonda pārstāve Inga jaunzeme-Grīnvalde.

Mirdza Stirna, RBKLVMF valdes priekšsēdētāja: “Rīgas Brāļu kapi – tā ir vieta, kur apzināmies, ka ir bijuši konkrēti cilvēki, patrioti, pateicoties kuru varonībai, mēs šodien dzīvojam savā neatkarīgā Latvijas valstī. Šo cilvēku nav, bet mēs esam, jo bija viņu varonība. Un turēt šo vietu kā svētu piemiņas un vēsturiskās atmiņas vietu, ir mūsu pienākums.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+