Uncategorized

Šogad cer apgredzenot apmēram 70 ziemeļu gulbju 0

Foto-LETA

Latvijā no otrdienas līdz svētdienai, 29.jūlijam, jau desmito gadu pēc kārtas notiks ziemeļu gulbju gredzenošanas ekspedīcija, kuras laikā iecerēts apgredzenot aptuveni 70 putnu, aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Dabas muzeja ornitologs Dmitrijs Boiko.

Iepriekšējo deviņu gadu laikā Boiko apgredzenojis 870 gulbju. Šogad ziemeļu gulbju ligzdošanas sekmes ir vājas, tādēļ pētnieks cer apgredzenot tikai 70 putnu, savukārt tūkstošo gulbi iecerēts apgredzenot 2013.gadā.

Lai aktualizētu vides aizsardzības jautājumus sabiedrībā un Latvijas speciālistu paveikto ziemeļu gulbju izpētē, ekspedīcijā uzaicināts piedalīties arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs.

Jūlija sākumā Latvijas Dabas muzejs aicināja iedzīvotājus ziņot par ziemeļu gulbju perējumiem.

Patlaban Boiko veiktais pētījums par ziemeļu gulbi ir lielākais Eiropā, kā arī lielākais jebkad veiktais pētījums Centrālajā un Austrumeiropā. Daudzo gadu pētījumu rezultāti apkopoti vairākās zinātniskās publikācijās.

Laika gaitā pētījums kļuvis aizvien vērienīgāks un ir populārs arī ārzemju putnu pētnieku un vērotāju starpā, jo Latvijā gredzenotie ziemeļu gulbji novēroti 12 valstīs. Vistālākās vietas, kur novēroti Latvijā gredzenotie ziemeļu gulbji, ir Francijā un Krievijā uz austrumiem no Urālu kalniem – Obas upes krastā Hantimansijskas apgabalā.

LA.lv