×
Mobilā versija
+8°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
23. aprīlis, 2016
Drukāt

Šogad cilvēku aktivitāte Lielajā talkā bijusi lielāka nekā pērn + FOTO (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Lielā talka Torņkalnā.

Šogad iedzīvotāju aktivitāte Lielajā talkā bijusi lielāka, nekā pagājušajā gadā, aģentūrai LETA sacīja Lielās talkas mediju koordinatore Madara Laicāne.

Precīzi cipari gan tikšot apkopoti vēl līdz rītdienai. Pērn tika oficiāli apstiprinātas 1620 talkošanas vietas un kopumā Lielajā talkā piedalījās ap 175 000 cilvēku.

Jau tagad zināms, ka visvairāk iedzīvotāju piedalījušies talkās Vidzemē, kam gan ir arī loģisks izskaidrojums – tur novadu skaits lielāks, sacīja Laicāne. Tomēr vidēji šogad cilvēku aktivitāte bijusi līdzīga visos rajonos, jo arī ierasti ne tik čaklā Kurzeme šogad ir nopietni sasparojusies.

Daudz talkās vienuviet strādājuši vairāki simti cilvēku, kas kopā gan vāca atkritumus, gan stādīja kokus, gan arī veica dažādus labiekārtošanas darbus.

Patlaban Lielā talka oficiāli ir beigusies, tomēr nav izslēgts, ka atsevišķās vietās vides sakopšanas darbi vēl turpinās.

Talkā šodien piedalījās gan Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), palīdzot sakopt Gaujas krastu Valmierā, gan arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis sakopjot Ogres Zilos kalnus. Savukārt daudzu valstu diplomāti šogad gājuši talkā Juglas dzīvnieku patversmē “Labās mājas”.

Talciniekiem bijuši arī dažādi interesanti atradumi, piemēram, 10 eiro, Lieldienu ola zem eglītes, padomju laika nozīmītes, sarkans dīvāns, dažādi veci mūzikas instrumenti un dažādi antīki priekšmeti.

Arī laika apstākļi talkas laikā bijuši dažādi – spīdēja gan saule, gan bija apmākušās debesis, dažviet talciniekos pārsteigusi krusa un pat lieli ledus graudi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Sveice talkas ir divreiz gada pavasari un rudeni…intresanti , kapec no visa laba , ja to kafs ir sacikajis , ir jaatsakas

  2. Nedrīkst ignorēt “Lielā Ļeņina” radīto zīmolu: “Ļeņina komunistiskā talka”. Kad to organizē, masu medijos tā arī jāsauc – organizēsim “Vladimira Iļjiča|Ļeņina Komunistisko talku”, novāksim atkritumu “vairāk kā pērn”.

    Labi?

Draugiem Facebook Twitter Google+