×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
20. jūlijs, 2013
Drukāt

Šogad Dabas koncertzālē apmeklētājus gaidīs ŌSS

foto - publicitātesfoto - publicitātes

27. jūlijā Viļķenes Ungurkalnā un 3. augustā Ogres Augstajos kalnos Dabas koncertzāles apmeklētājus gaidīs galvenais varonis – OSS. Tas ir ģeoloģisks objekts, kura vecums ir 14000 līdz 12000 gadu.

Osi ir zemledāja tuneļos plūstošo ūdens straumju veidoti gari līkloču vaļņi un pauguru virknes ar bieži vien plakanām mugurām. Tos veido ledājūdeņu upju oļaini un smilšaini nogulumi. Vārds oss cēlies no zviedru val. åsar.  Īrijā tos sauc esker (senākas formas eskir, escar, eskar, no senīru val. eiscir). Latvijā tos vairāk pazīst ar nosaukumu kangari, kas no lībiešu val. tulkojams kā „smilšaina grēda cauri purviem”. Mūsu zemes lielākie osi ir Mazie Kangari, Lielie Kangari, Ogres Kangaru Augstie un Zilie kalni.

Dabas koncertzāle ir viens no vērienīgākajiem vides izglītības pasākumiem Latvijā. Apliecinājums tam ir arī Eiropas Savienības dalībvalstu vides komunikatoru tīkla «Green Spider Network» konkursā iegūtā pirmā vieta par 2012. gada labāko vides kampaņu Eiropas Savienībā.

Dabas koncertzāles bezmaksas pasākumus rīko biedrība «Dabas koncertzāle» un Dabas aizsardzības pārvalde. Katru gadu tos palīdz veidot arī citas valsts organizācijas un pašvaldības. Šogad lielu atbalstu organizatorisko jautājumu risināšanā norises vietās sniedz Ogres, Ikšķiles, Limbažu un Viļķenes pašvaldības.

Zinātnisko daļu jeb darbnīcas vadīs Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki, Latvijas Valsts Universitātes Ģeogrāfijas un Zemes zinātņu fakultātes un Daugavpils Universitātes pasniedzēji un studenti profesora Vitālija Zelča vadībā un liels skaits brīvprātīgo palīgu.

Emocionālo kulmināciju ar mūziku, gaismām un video projekcijām veidos Dabas koncertzāles mūzikas producents Ingus Ulmanis kopā ar citiem mūziķiem un pasākuma režisors Robertu Rubīnu.

Atgādinām, ka pasākumi notiks brīvā dabā. Tāpēc, lūgums, apmeklētājiem līdzi ņemt segas vai zemos saliekamos krēsliņus. Tā kā viss turpinās no plkst. 19:00 līdz ~24:00, iesakām nākt arī ar piknika groziņu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+