×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
18. decembris, 2016
Drukāt

Šogad darba vietās vairāk letālu nelaimes gadījumu nekā pērn

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Šogad darba vietās miruši vairāk cilvēku nekā pērn, liecina Valsts darba inspekcijas (VDI) apkopotā informācija.

Šogad līdz 1. decembrim nelaimes gadījumos darbā Latvijā bojā gājuši 34 nodarbinātie un vēl 10 darbinieki atrasti miruši, bet, iespējamas, viņi miruši dabiskā nāvē. Pagājušajā gadā šajā laika posmā darbā bojā bija gājuši 24 nodarbinātie.

Tāpat šogad 149 cilvēki ir guvuši smagas traumas darbā, kas ir mazāk nekā pērn, kad smagas traumas darbā guva 156 cilvēki.

Darbā gūtās traumas bijušas ļoti dažādas. Piemēram, kādam 50 gadus vecam virpotājam darbā virsū uzkrituši metināšanas balonu pārvietojamie ratiņi ar skābekļa un propāna gāzes baloniem. Iepriekšējā dienā mirušā kolēģi bija redzējuši, ka vīrietis pie darbnīcām sēdējis piedzēries.

Savukārt kāda 65 gadus veca apkopēja traumējusi muguru, mēģinot pacelt aptuveni 80 kilogramus smagu puķu podu, kurā iestādīts gumijkoks. Savukārt kāda 55 gadus veca bērnudārza audzinātāja kritusi un guvusi smagu rokas lūzumu, jo vairāki mazuļi viņai bija saķērušies apkārt un viņa zaudējusi līdzsvaru.

VDI arī saņēmusi informāciju par gadījumu, kad kādam 50 gadus vecam kokapstrādes uzņēmuma strādniekam uz šķeldotāja kardāna pievada “uztīta” kāja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+