×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. februāris, 2016
Drukāt

Šogad dopingu pārbaudīs 87 Latvijas sportistiem

Foto - Scapinx/ReutersFoto - Scapinx/Reuters

Šogad antidopinga pārbaudes plānots veikt 87 Latvijas sportistiem.

Kā šodien Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas Sporta apakškomisijas sēdē norādīja Valsts medicīnas sporta centra Antidopinga nodaļas vadītājs Gatis Berķis, Latvijā nodrošināta iespēja veikt 150 antidopinga analīzes.

Ja sākotnēji sportistiem bija jāveic tikai viena analīze, proti, urīna analīze, jaunie spēkā esošie noteikumi paredz sportistam veikt arī specifiskas analīzes, kā arī analīzes, lai noteiktu augšanas hormonu esamību.

Kā skaidroja Berķis, atsevišķās vieglatlētikas disciplīnās nepieciešams veikt ne tikai urīna analīzes, bet arī veikt analīzes, lai noteiktu eritropoetīna un augšanas hormonu klātbūtni, līdz ar to vienam sportistam ir jāveic nevis viena, bet trīs analīzes.

Tādā veidā, nepalielinot pieejamo analīžu skaitu, samazinās to sportistu skaits, kuriem ir iespējams veikt antidopinga analīzes.

Ņemot vērā mazo dopinga kontroļu skaitu, pozitīvo analīžu skaits ir diezgan liels: 2014.gadā fiksētas astoņas pozitīvas proves, bet pērn – sešas.

Ir jādomā par stingrāku regulējumu dopinga jomā Latvijā, kā arī jāmeklē iespējas pastiprināt dopinga kontroles pasākumus, uzskata Saeimas Sporta apakškomisijas priekšsēdētājs Jānis Upenieks. (V).

“Nav pieļaujams, ka Latvija šajā jomā par pāris gadiem atpaliek no tendencēm pasaulē. Dopinga lietošana ir nopietns pārkāpums, kas kropļo sporta vidi, un mums jādara viss iespējamais, lai pret to cīnītos,” par Upenieka nostāju aģentūru LETA informēja Saeimas Preses dienestā.

Kā zināms, Latvijas Televīzijas (LTV) raidījums “Panorāma” nesen vēstīja, ka pagājušā gada beigās trim Latvijas sportistiem konstatētas pozitīvas dopinga analīzes. Sportistu vārdi netiek atklāti, bet informāciju par peldētāja Jāņa Šaltāna pieķeršanu apstiprināja Latvijas Peldēšanas federācija (LPF).

Pēc Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) Antidopinga nodaļas datiem, patlaban astoņiem Latvijas sportistiem ir spēkā esošas diskvalifikācijas. Februāra beigās diskvalifikācija beigsies Latvijas hokeja izlases aizsargam Ralfam Freibergam, bet vēl diskvalifikācija ir spēkā Austrim Šaicānam, Viesturam Eidemanim, Artim Šteinam un Oļegam Šarukam (visi – spēka trīscīņa), Kristeram Zeidakam (basketbols), Edgaram Piksonam (biatlons) un Rihardam Nejam (svarcelšana). Tāpat VSMC Antidopinga nodaļas diskvalificēto sportistu sarakstā ir amerikāņu basketbolists Mairs Četmens, kuram aizliegtās analīzes tika konstatētas laikā, kad viņš pārstāvēja Latvijas komandu “Ventspils”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+