×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
16. februāris, 2013
Drukāt

Šogad dziesmu un deju svētkos plāno piedalīties divreiz vairāk ārzemju latviešu kolektīvu

Foto-LETAFoto-LETA

Šovasar dziesmu un deju svētkos plāno piedalīties divreiz vairāk diasporas latviešu kolektīvu un mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu nekā iepriekšējos svētkos, pavēstīja Latvijas Nacionālā kultūras centra komunikāciju un sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Bika.

Dalībai XXV Vispārējos latviešu dziesmu un XV deju svētkos pašlaik pieteikušies 57 latviešu kori, deju kolektīvi un deju kopas, folkloras kopas un amatierteātri no Eiropas, ASV, Kanādas un Austrālijas.

Tāpat divreiz lielāks nekā iepriekšējos dziesmu svētkos būs mazākumtautību māksliniecisko kolektīvu dalībnieku un individuālo izpildītāju skaits. Gatavojoties šā gada dziesmu un deju svētkiem, pirmo reizi sadarbībā ar Latvija Kultūras akadēmijas Radošās darbības centru apzināti šie kolektīvi un izpildītāji īpaši Latvijas novados. Patlaban notiek mazākumtautību kolektīvu un individuālo izpildītāju skates, kurās piedalās aptuveni 100 kolektīvu. Pēc dalībnieku atlases darbs ar tiem turpināsies, sniedzot metodisku atbalstu un palīdzot sagatavoties vasarā gaidāmajiem dziesmu un deju svētkiem.

Kopumā svētku sagatavošanā un norisē ir iesaistītas 117 Latvijas pašvaldības un līdzīgi kā 2008. gadā vairāk nekā 1600 māksliniecisko kolektīvu – kopā aptuveni 40 000 dalībnieku.

Šogad dziesmu un deju svētkos viesosies arī 26 ārvalstu kolektīvi.

XXV Vispārējie latviešu dziesmu un XV deju svētki Rīgu šovasar pieskandinās no 30.jūnija līdz 7.jūlijam. Gan Latvijas iedzīvotājiem, gan ārvalstu viesiem būs iespēja apmeklēt vairāk nekā 50 pasākumu, no kuriem liela daļa būs bezmaksas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+