×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
5. augusts, 2015
Drukāt

Šogad iesniegtas tik daudz deklarāciju par pārmaksu, ka VID nespēs visiem atmaksāt termiņā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šā gada septiņos mēnešos 394 775 iesniegtās gada ienākumu deklarācijas ar deklarētu pārmaksu, kas ir par 18,3% vairāk nekā 2014.gada septiņos mēnešos, liecina VID apkopotā statistika.

Tostarp līdz 31.jūlijam ir izskatītas un pārmaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis atmaksāts 292 026 deklarācijām jeb 74% no iesniegto deklarāciju skaita.

Pārmaksātais nodoklis saimnieciskās darbības veicējiem deklarēts 6,47 miljonu eiro apmērā, savukārt fiziskām personām – 51,71 miljona eiro apmērā.

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone žurnālistiem trešdien atzina, ka dienestam pietrūkst kapacitātes, lai likumā noteiktajā termiņā atmaksātu pārmaksāto nodokli visiem iedzīvotājiem, kam tas pienākas. Vienlaikus VID šā mēneša laikā ir apņēmies atmaksāt pārmaksāto nodokli visiem tiem iedzīvotājiem, kuriem tas vēl nav izdarīts.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja laicīgi neiesniedz VIDam deklarāciju ir sods.Vai par laicīgu pārmaksas neizsniegšanu VIDu arī sodīs?

Draugiem Facebook Twitter Google+