Mobilā versija
Brīdinājums +0.7°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
5. augusts, 2015
Drukāt

Šogad iesniegtas tik daudz deklarāciju par pārmaksu, ka VID nespēs visiem atmaksāt termiņā (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Valsts ieņēmumu dienestā (VID) šā gada septiņos mēnešos 394 775 iesniegtās gada ienākumu deklarācijas ar deklarētu pārmaksu, kas ir par 18,3% vairāk nekā 2014.gada septiņos mēnešos, liecina VID apkopotā statistika.

Tostarp līdz 31.jūlijam ir izskatītas un pārmaksātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis atmaksāts 292 026 deklarācijām jeb 74% no iesniegto deklarāciju skaita.

Pārmaksātais nodoklis saimnieciskās darbības veicējiem deklarēts 6,47 miljonu eiro apmērā, savukārt fiziskām personām – 51,71 miljona eiro apmērā.

VID ģenerāldirektore Ināra Pētersone žurnālistiem trešdien atzina, ka dienestam pietrūkst kapacitātes, lai likumā noteiktajā termiņā atmaksātu pārmaksāto nodokli visiem iedzīvotājiem, kam tas pienākas. Vienlaikus VID šā mēneša laikā ir apņēmies atmaksāt pārmaksāto nodokli visiem tiem iedzīvotājiem, kuriem tas vēl nav izdarīts.

VID ir finanšu ministra padotībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas nodrošina nodokļu maksājumu un nodokļu maksātāju uzskaiti, valsts nodokļu, nodevu un citu valsts noteikto obligāto maksājumu iekasēšanu Latvijas teritorijā, kā arī iekasē nodokļus, nodevas un citus obligātos maksājumus Eiropas Savienības budžetam, īsteno muitas politiku un kārto muitas lietas. VID ir izveidots 1993.gadā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ja laicīgi neiesniedz VIDam deklarāciju ir sods.Vai par laicīgu pārmaksas neizsniegšanu VIDu arī sodīs?

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+