×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
3. janvāris, 2014
Drukāt

Šogad izšķirsies Latvijas liktenis 
 (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Nevienam nav zināma mūsu vēlētāju intelekta un dzīves sapratnes pakāpe. Domās viņus  sadalu vairākās grupās.

Pirmā grupa – izglītotie ļaudis ar vērā ņemamu intelektu; otrā grupa – mazāk izglītoti, ar vidēju intelektu, svārstīgi, pieņemot galīgo lēmumu; trešā grupa – maz izglītoti ar zemu intelektu, kuriem maz interesē, kas apkārt notiek: vēlēšanās mans pienākums ir iemest balsošanas lapeli urnā. Partijas mani neinteresē. Balsoju par tiem, kurus izvēlas kaimiņš vai iesaka priekšnieks.

Tāpēc, aicinot balsotājus uz vēlēšanām, pareizākais līdzeklis ir nerunāt pārgudri, bet pateikt skaidri un gaiši. Šobrīd, pirms 12. Saeimas vēlēšanām, jādara viss, lai latviskās partijas nepiedzīvo tādu sakāvi, kādu tās saņēma Rīgas domes vēlēšanās.

Bet, ja notiks nelabojamais un Saeimu pārņems tie paši, kas saimnieko Rīgā, tiks sasniegts pagrieziena punkts uz neatkarības un brīvas valsts iespējamu zaudēšanu. Tāpēc jāskaidro vēlētājiem, ka katras jaunas partijas dibināšana nozīmēs jaunas naglas iedzīšanu mūsu tik grūti izcīnītās valsts zārkā. Pieļaujama varbūtība, ka to pat inspirē Latvijai nedraudzīgi spēki.

Jaunās partijas varētu atbalstīt vienīgi tad, ja tās veidotu kopīgu apvienoto partiju balsošanas sarakstu. Atcerēsimies E. Berklava teikto – lai Latvija pastāvētu ilgi, labējām partijām jāpiedalās vēlēšanās ar vienu kopīgu sarakstu. Pretējā gadījumā mēs veltīgi dežurējām uz barikādēm. Paturiet prātā gaišreģa Finka pareģojumu – kad krievi aizies, varu pārņems bijušie komunisti un čekisti. Viņiem piebiedrosies negodīgi ļaudis. Tikai pēc kāda laika viņus aizstās gaiši prāti. Tad Latvija atdzims.

Pirmo reizi pēc neatkarības atgūšanas ir radusies bīstama situācija. Nelatviskai partijai ir pieslējies liels skaits pamattautas vēlētāju. Viņu vidū pat bijušie LNNK pārstāvji. Emigrējušo skaits sasniedzis desmitiem tūkstošu. Ja viņiem vēl piebiedrojas kāds mazumiņš no svārstīgajiem, tad no jauna jāceļ barikādes vai…

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. to veselais saprāts Atbildēt

  Tu pats esi ar zemu intelektu, jo tev pirmajā vietā tikai sociālie labumi un pakalpojumi: garāks desas luņķis un vizināšanās vagara droškā. Un liels naudas muķis, ko tev samaksā par nepadarītu darbu pabalsta veidā. Strādā ar prātu un nevis ar muti un tev būs tie materiālie labumi. Ko tu pats esi paveicis valsts labā: uzcēlis māju, nodibinājis uzņēmumu, vai tikai skaļi klaigājis? Acīmredzot tavs sauklis:mazāk domāt, mazāk darīt, bet skaļi klaigāt un vairāk saņemt. Nevis latviešu partijas bet tu gan pie pirmās izdevības nodosi Latvijas valsti, jo šī saprāta tev tiešām nav daudz.

 2. Raksta autors ir ar zemu intelektu un politisks analfabēts, kas aicina balsot par labējām partijām kuras strādā tikai arzemju augļotāju banku interesēs(Vienotība) nododot Latvijas iedzīvotājus. Prātīgāk ir balsot par kreisajām partijam kas iestājas par sociālo taisnīgumu un mūsu pašu pilsoņu aizsardzību un sociālo pakalpojumu piejamību, lētaku elektrību un apkuri PVN samazināšanu pārtikai un citām ikdienas precēm. Jāsāk vēlēt ar galvu nevis tik pēc saukļa Latvisks nelatvisks. jāpadomā kur šis viltus Latviešu partijas ir aizvedušas un iznīcinājušas Latvijas neatkarības simbolu -Latu. Savādāk kā par valts nodevējiem Vienotību nevar nosaukt.

 3. labaak nobalsos par nelatvisko partiju nekaa par eirokangariem – Vienotiibu, kuri iekrampeejushies turas pie varas, kaut sen savaa varaskaaree un cinismaa ir moraali bankroteejushi.

 4. Latviešiem vislielākā nelaime – šausmīgi zemā aktivitāte. Pat pšvaldību vēlēšanās, no kurām atkarīga tieši pašu vēlētāju labklājība, pagājušajās vēlēšanās piedalijās mazliet vairāk par pusi bastiesīgo pilsoņu.

  • Bijušais Vēlētājs Atbildēt

   Vēlētāju labklājību nekādā veidā neiespaido izvēlētā interešu grupa ,ko sauc par partiju .Izvēlētie deputāti vispirms sāk un beidz ar savas labklājības vairošanu neskatoties no partijas,kuru tie pārstāv.Vēlētāji to ir sapratuši un nākamās vēlēšanās vēlētāji būs vēl mazāk,ja neskaita deputātu ģimenes locekļus ,draugus un nopirktos balsotājus.

 5. Latvietis latvietim viens otram vienmēr bijis konkurents vai ienaidnieks ,cīnoties savā starpā kā izpatikt svešu nāciju kaklakungiem.Tā tas ir bijis un ir .Latviešu starpā nekad nav bijusi savstarpēja izpalīdzība ,solidaritāte,labākā gadījumā tautas attieksmi pret valsti raksturo teiciens ,,ne mana cūka ,ne mana druva,, uz ko visspilgtāk norāda milzīgais emigrējošo skaits.

Draugiem Facebook Twitter Google+