×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
15. marts, 2013
Drukāt

Šogad izvēlētas lielas balvas, lai skaidrotu Lielās talkas ideju


Foto - LETAFoto - LETA

Lielās talkas rīkotāji aicina talkas koordinatorus piedalīties konkursā, kurā viņiem vajag izdomāt, sagatavot un noorganizēt savā pašvaldībā kādu izglītojoši informatīvu pasākumu (seminārs, akcija, izstāde, konkurss, kampaņa, pārgājiens u. c.) līdz šim talkā neiesaistītiem cilvēkiem.


Balvas ir iecerētas ievērojamas – 1. vietai dāvanu karte Ls 2000 vērtībā, 2. vietai – dāvanu karte Ls 1000 vērtībā, bet 3. vietai – dāvanu karte Ls 500. Šīs dāvanu kartes būs paredzētas ceļojumam uz paša izvēlētu galamērķi ar neierobežotu ceļotāju skaitu. “Nauda nāks no talkas līdzekļiem un sponsoru ziedojumiem. Mēs joprojām knapināmies ar naudu, un tās visam nepietiek, bet izlēmām, ka iztiksim bez noslēguma koncerta televīzijā, taču līdzekļus labāk atvēlēsim talkas koordinatoru konkursam, jo ieguvums no tā būs lielāks,” skaidro Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

Šogad Lielās talkas mērķis ir aicināt iedzīvotājus ne tikai sakopt apkārtni, bet arī mudināt rīkoties zaļāk, piemēram, šajā dienā izmazgāt veļu bez pulvera vai pamēģināt traukus nomazgāt ar sodu bez ķīmiskajiem mazgāšanas līdzekļiem. (Šajā sakarā arī “LA” izsludinājusi vēstuļu konkursu, aicinot iesūtīt savas receptes, kā iztikt bez ķīmijas, tā saudzējot savu veselību un dabu. Sīkāk lasiet la.lv sadaļā “Lielā talka”.) Organizatoru mērķis ir pievērst uzmanību tieši tiem cilvēkiem, kas talkā nepiedalās un pret zaļo domāšanu izturas ar skepsi, neticību un vienaldzību. Uzdevums ir uzrunāt šos cilvēkus un aicināt iesaistīties ja ne Lielās talkas akcijā, tad pašiem savā ikdienā vairāk rūpēties par to, kas notiek viņiem apkārt.

Konkursa ietvaros koordinatorus aicina uzņemt video, mudinot ikdienā “dzīvot zaļāk” vai piedalīties Lielajā talkā. Videomateriālus vēlāk ievietos Lielās talkas mājaslapā www.talkas.lv, un no 18. marta par tiem sāksies iedzīvotāju balsošana. Balsojuma rezultāts ietekmēs piešķirto punktu skaitu kopvērtējumā.

Vēlmi piedalīties jau izteikuši Kocēnu, Riebiņu, Balvu, Jēkabpils, Dobeles, Kārsavas, Viļānu, Rucavas, Pļaviņu, Rēzeknes, Aizkraukles novada, Valmieras pilsētas un citu pašvaldību koordinatori, sacīja Lielās talkas administrators Kristaps Greckis.

Riebiņu novada domes Lielās talkas koordinators Rolands Naglis atklāja, ka iecerējis novadā rīkot meistarklases un mācīt, kādas jaunas lietas var izgatavot no dažādiem lietotiem audumiem un to atgriezumiem un nevajadzīga papīra vai tā dēvēto origami jeb dekoratīvo figūriņu locīšanu no papīra. Meistarklašu organizēšanā palīdzēs skolas un bērnudārza pedagoģes. Bet Rucavas novada domes Lielās talkas koordinatore Baiba Auguste pastāstīja, ka filmē videofilmiņu, kāpēc nevajag sēdēt pie televizora, bet labāk iet ārā un sakopt vidi.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+