Latvijā
Kriminālziņas

Šogad Jāņos vairāk dzērājšoferu: aiztur 660


Ilustratīvs attēls.
Ilustratīvs attēls.
Foto – LETA

Salīdzinot ar pagājušo gadu, Jāņu nedēļas nogalē pie stūres alkohola reibumā sēdušies vairāk cilvēku, šorīt intervijā LTV raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis.

Krapsis stāstīja, ka šogad svētku dienās aizturēti 66 autovadītāji, kas sēdušies pie stūres alkohola reibumā, lai gan pagājušajā gadā par šādu rīcību bija aizturēti 60 šoferi. Viņš piebilda, ka vislielākais autovadītāju skaits – 33 autovadītāji, tika aizturēti aizvadītajā diennaktī.

“Diemžēl nākas secināt, ka arvien ir sastopami cilvēki, kuri pret noteiktajām prasībām izturas bezatbildīgi,” secināja Krapsis.

Kā aģentūru LETA informēja Valsts policijā, kopumā aizvadītajā diennaktī ceļu satiksmes jomā sastādīti 366 administratīvā pārkāpuma protokoli, no tiem 151 par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu.

Savukārt avārijās pagājušajā dienanktī kopumā cietuši četri cilvēki, no tiem viens Rīgas reģionā, bet trīs Kurzemē.

Jau ziņots, ka Jāņu nedēļas nogale uz Latvijas autoceļiem līdz svētdienas pēcpusdienai bijusi salīdzinoši mierīga – reģistrēto ceļu satiksmes negadījumu skaits un aizturēto dzērājšoferu skaits nav lielāks kā ikdienā, aģentūrai LETA atzina Valsts policijā.

Saistītie raksti

Ceļu policija masveida pārbaudēs uz autoceļiem Līgo dienā pārbaudījusi 12 982 autovadītājus. Aizturēti desmit autovadītāji, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, kā arī četri šoferi narkotiku iespaidā.

Tomēr neiztika bez traģiskiem negadījumiem. Avārijā uz Valmieras šosejas Kocēnu novada Rubenē gāja bojā divi cilvēki, bet vēl trīs guva traumas. Policija gan šo negadījumu nesaista tieši ar Jāņu svinībām, jo to izraisījis uz ceļa izskrējis dzīvnieks.

LA.lv