Mobilā versija
+2.7°C
Urzula, Severīns
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
6. janvāris, 2015
Drukāt

Šogad Kalpaku piemin, paturot prātā Ukrainas notikumus (+FOTO)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ik gadu 6. janvārī atzīmē Zvaigznes dienu, un šajā dienā 1882. gadā dzimis arī latviešu pulkvedis, pirmās Latvijas karaspēka vienības komandieris Oskars Kalpaks, kuru pieminot viņa dzimtajās mājās Ošupes pagasta “Liepsalās” notika piemiņas pasākums, portāls LA.lv uzzināja Madonas novada pašvaldībā.

Pasākums turpinājās Visagala kapos, kuros atdusas Latvijas karaspēka vienības komandieris.

Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs Aigars Šķēls cer pasākumu kuplināt gan skaitliski, gan pagarināt laika ziņā. “Ja viss izdosies kā iecerēts, tad pasākumu cikls norisināsies no 6. janvāra līdz 6. martam,” stāsta Šķēls.

Viens no pasākumiem, kas ieplānots ir Vīrišķības pārbaudījumi jeb militarizētās stafetes ziemas apstākļos. Domāts arī par tām disciplīnām, ko jaunieši pilda telpās. Praktiski katru gadu tās bijušas vienādas, taču šogad tās atšķirsies, saglabājot galveno domu – patriotismu, latviskuma izzināšanu un audzināšanu.

Kā uzsver Ošupes pagasta pārvaldes vadītājs, sevišķi pēdējā gada notikumi, kas norisinās kaimiņzemē Ukrainā, liek aizdomāties par to, ko pirms vairākiem gadiem Latvijas valsts labā darīja tādi vīri kā Oskars Kalpaks. “Šādas piemiņas vietas mums to atgādina un stiprina mūsu latvisko garu. Lai arī medijos izskan dažādas versijas par draudiem mūsu valstij. Tas nevarēs īstenoties dzīvē, ja mēs paši būsim pārliecināti par to cik mēs esam stipri un cik mums Latvija ir dārga un vajadzīga,” uzskata A. Šķēls.

Pievienot komentāru

Brīnumains stāsts: Daugavas krastā izskalots pensionārs pēc trim bezcerības dienām sagaida savu glābēju (4)Kāds 85 gadus vecs vīrs pierādījis, ka spēcīga vēlme dzīvot ļauj paveikt brīnumainas lietas. Trīs dienas un divas naktis viņš, spītējot aukstumam, vēries tālumā un cerējis, ka kāds pamanīs viņu un viņa krastā izsviesto laivu, vēstīja LNT raidījums "Degpunktā".
Draugiem Facebook Twitter Google+