×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
25. jūlijs, 2012
Drukāt

Šogad kopējais noziegumu skaits samazinājies

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šogad sešos mēnešos Valsts policijā reģistrēti nepilni 27 tūkstoši noziegumu, un, lai arī kopējais noziegumu skaits ir samazinājies, tādos atsevišķos noziegumos kā narkotiku nelikumīga aprite, zādzības nelielā apmērā un noziegumi pret tikumību vērojams pieaugums, liecina Valsts policijas dati.

Šogad policijā reģistrēts 26 951 noziegums, un tas ir par 1042 mazāk nekā pērn identiskā laika posmā. Šogad arī samazinājies sevišķi smagu un smagu noziegumu skaits. Daudzos noziegumu veidos vērojams samazinājums, izņemot tādus noziegumus kā, piemēram, narkotiku nelikumīga aprite, zādzība, krāpšana un piesavināšanās nelielā apmērā. Šogad reģistrētas 52 slepkavības, un tas ir par deviņām vairāk nekā pērn gada pirmajā pusē.

Šogad pieaugums vērojams noziegumos pret tikumību un dzimumneaizskaramību. Šogad reģistrētas 42 izvarošanas, kas ir par septiņām vairāk nekā pagājušajā gadā. Par prostitūcijas ierobežojošo noteikumu pārkāpšanu reģistrēti 26 noziegumi – par 22 vairāk nekā pērn. Pieaudzis arī to noziegumu skaits, kas ir saistīti ar sutenerismu un personas nosūtīšanu seksuālai izmantošanai – ja pērn sešos mēnešos reģistrēti 16 šādi noziegumi, tad šogad – jau 55. Savukārt par pornogrāfisku vai erotisku materiālu ievešanas, izgatavošanas un izplatīšanas noteikumu pārkāpšanu šogad piefiksēti 23 noziegumi, bet pērn – 16.

Attiecībā uz noziegumiem pret īpašumu vislielākais pieaugums bijis par zādzībām, krāpšanām un piesavināšanos nelielā apmērā. Šogad reģistrēti 4926 šādi noziegumi, kas ir par 318 vairāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu. Vislielākais samazinājums noziegumu pret īpašumu kategorijā bijis zādzībām.

Starp noziegumiem tautsaimniecībā vislielākais pieaugums bijis par nelikumīgām darbībām ar finanšu instrumentiem un maksāšanas līdzekļiem. Ja šogad reģistrēti 523 šādi noziegumi, tad pērn – tikai 389. Lielākais noziegumu skaita samazinājums bijis par viltotas naudas un valsts finanšu instrumentu izgatavošanu, pārvadāšanu un glabāšanu.

Savukārt kategorijā par noziegumiem pret vispārējo drošību un sabiedrisko kārtību vislielākais pieaugums bijis narkotiku noziegumiem. Šogad reģistrēti 1550 šādi noziegumi, un tas ir par 553 vairāk salīdzinājumā ar pagājušo gadu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+