Mobilā versija
+4.4°C
Renāte, Modrīte, Mudrīte
Pirmdiena, 24. oktobris, 2016
16. maijs, 2015
Drukāt

Šogad Latvijā adoptēti 103 bērni (2)

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad līdz maija sākumam adoptēti jau 103 Latvijas bērni, liecina Labklājības ministrijas (LM) apkopotā informācija.

Pieaudzis gan Latvijas, gan ārvalstu iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits. Latvijas iedzīvotāji līdz 1.maijam adoptējuši 53 bērnus, kas ir par 17 bērniem vairāk nekā pirms gada šajā laika periodā.

Savukārt uz ārvalstīm adoptēto bērnu skaits līdz aprīļa sākumam, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo laika periodu, pieaudzis par sešiem bērniem. Šogad pirmajos četros gada mēnešos uz ārvalstīm adoptēti 50 bērni no Latvijas.

Patlaban reģistrā ir ziņas vēl par 1293 bērniem, kuriem jāmeklē adoptētāji. Lielākā daļa jeb 877 bērni ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem. Latvijā adoptētāji biežāk izvēlas uzņemties gādību par jaunākiem bērniem – 50 šogad adoptētie bērni ir vecumā līdz deviņiem gadiem, bet tikai trīs ir vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Savukārt ārvalstu adoptētāji līdz martam adoptējuši 27 bērnus līdz deviņu gadu vecumam, divus bērnus vecumā no deviņiem līdz desmit gadiem, kā arī 21 bērnu vecumā no desmit līdz 18 gadiem.

Šobrīd adopcijai ir pieteikušies 152 adoptētāji no Latvijas un 42 ārvalstu adoptētāji. No visiem adoptējamiem 612 bērnus var adoptēt uz ārvalstīm, bet 383 bērni to nevēlas vai arī viņu brāļi vai māsas nepiekrīt viņu šķiršanai adopcijas gadījumā.

Jau ziņots, ka pagājušajā gadā uz ārvalstīm no Latvijas adoptēti 178 bērni, kas ir par 37 bērniem vairāk nekā 2013.gadā, liecina LM apkopotā informācija.

Savukārt Latvijas iedzīvotāju adoptēto bērnu skaits pagājušajā gadā, salīdzinot ar 2013.gadu, pieaudzis par astoņiem bērniem. 2014.gadā viņi adoptējuši 120 bērnus, savukārt 2013.gadā – 112 bērnus.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. tās mātites,kuras sabirdina bērnus un tad pamet. Nedomāju,ka kāds sevišķi vēlēsies adoptēt jau pieaugušu cilvēku 18 gadīgu jaunieti,vienīgi precību nolūkā.

  2. ................... Atbildēt

    CIENĪJAMA RĪCĪBA, NEVIS PELNĪT UZ CITU BĒRNU RĒĶINA.

Latvija grimst nabadzībā: no katriem desmit cilvēkiem - trīs ir nabadzīgi (47)Zem nabadzības riska - 606 000 Latvijas iedzīvotāju. To par šokējošu situāciju dēvē tiesībsargs Juris Jansons, svētdien vēstīja raidījums “LNT Ziņu Top 10”.
Līdz bākai Kolkā aizbrist nevarēja, bet tuvu gan: Unikālā jūras atkāpšanāsAizvadītajās brīvdienās iedzīvotāji steidza baudīt diezgan retu parādību piekrastē – jūras atkāpšanos tālu no ierastās krasta līnijas, pateicoties austrumu vējam. Visā Latvijas
Draugiem Facebook Twitter Google+