Latvijā
Politika

Šogad Latvijā gaidāmas vairāku Eiropas valstu karaļnamu vizītes 16


Godasardze un valsts amatpersonas Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas sagaidīšanas ceremonijas laikā Rātslaukumā 2014.gada martā.
Godasardze un valsts amatpersonas Zviedrijas karaļa Kārļa XVI Gustava un karalienes Silvijas sagaidīšanas ceremonijas laikā Rātslaukumā 2014.gada martā.
Foto: LETA

Šogad Latvijā par godu valsts simtgadei gaidāmas vairākas Eiropas un Skandināvijas valstu karaļnamu vizītes, tajā skaitā, iespējams, arī Nīderlandes karaļpāra un Luksemburgas lielhercoga vizīte, apstiprināja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V).

Viņš skaidroja, ka šobrīd notiek aktīvs darbs pie vairāku karaļnamu vizīšu saskaņošanas, piemēram, Nīderlandes karaļpāra – Vilema Aleksandra un karalienes Maksimas, Luksemburgas lielhercoga Anrī Albēra Gabriēla Feliksa Marī Gijoma Nasava-Veilburga, kā arī Zviedrijas, Norvēģijas un Lielbritānijas karaļnamu pārstāvju vizītes.

Savukārt ĀM Valsts protokola vadītāja Elita Kuzma skaidroja, ka šogad Latvijā gaidāms ļoti intensīvs vizīšu posms visa gada garumā, jo Latvijā pēc augstāko amatpersonu ielūguma tiks uzņemti kaimiņvalstu, Eiropas un partnervalstu valdību un parlamentu vadītāji, kā arī ārlietu ministri.

“Gaidām Skandināvijas un atsevišķu Eiropas valstu karaļnamu pārstāvju vizītes, sākot no valsts līdz oficiālajām vizītēm. Tāpat tiek strādāts un ceram, ka pie mums šogad viesosies Pāvests. Vizītes simtgades zīmē turpināsies arī nākamgad un aiznākamgad un simtgades konteksts ļoti daudzās no šīm vizītēm būs ļoti klātesošs, papildus pārējiem jautājumiem,” teica Kuzma, piebilstot, ka arī Latvijas amatpersonu ārvalstu vizītes radīs iespēju izcelt simtgades projektus.

Jau ziņots, ka šogad varētu notikt arī Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar ASV prezidentu Donaldu Trampu. Rinkēvičs iepriekš norādījis, ka tā varētu notikt šī gada pavasarī ASV.

Savukārt Valsts prezidenta kancelejā iepriekš informēja, ka Pāvests Francisks Baltijas valstu simtgades gadā plāno apmeklēt trīs Baltijas valstis, tajā skaitā arī Latviju.

LA.lv