×
Mobilā versija
+4°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
9. novembris, 2012
Drukāt

Šogad Latvijas IKP pārsniegs 60% no ES vidējā līmeņa

Foto - LETAFoto - LETA

Šogad Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) pārsniegs 60% no Eiropas Savienības (ES) vidējā līmeņa, aģentūrai BNS prognozēja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis, komentējot piektdien publiskotos provizoriskos datus par tautsaimniecības izaugsmi trešajā ceturksnī.

“IKP izaugsme nozīmē ne vien jaunus ražošanas un eksporta apmērus, bet arī jaunas darbavietas un pakāpenisku ienākumu izaugsmes atgriešanos, ko ar katru ceturksni izjūt aizvien vairāk Latvijas iedzīvotāju. Latvijas izaugsmes tempi apsteidz visas pārējās ES valstis, ļaujot mums straujāk tuvoties ES labklājības līmenim,” teica premjers.

Viņš norādīja, ka 2011.gadā Latvijas IKP līmenis bija 58% no ES vidējā līmeņa, kas ir vairāk nekā jebkad agrāk. “Sagaidu, ka šogad Latvija pārsniegs 60% IKP līmeni no ES vidējā,” atzina Dombrovskis.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijas IKP šogad trešajā ceturksnī, pēc sezonāli neizlīdzinātiem ātrā novērtējuma datiem, pieaudzis par 5,3%, salīdzinot ar 2011.gada attiecīgo laika periodu. Savukārt 2012.gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar šā gada otro ceturksni, pēc sezonāli izlīdzinātajiem datiem, IKP palielinājies par 1,7%.

Precizēts un izvērsts 2012.gada trešā ceturkšņa IKP temps un vērtība tiks publiskoti 7.decembrī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+