×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
22. aprīlis, 2013
Drukāt

Šogad Latvijas izrāžu skatē 9 izrādes un 59 viesi no 12 valstīm

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Latvijas Jaunā teātra institūta un teātru rīkotā „Latvijas izrāžu skate 2013” notiks Rīgā no 25. līdz 27. aprīlim un pulcēs lielu viesu skaitu – uz pasākumu reģistrējušies 59 viesi no 12 valstīm.

Tas nozīmē, ka ārvalstu profesionāļu vidū šī skate ir kļuvusi par iecienītu un novērtētu platformu mūsu teātra iepazīšanai. Izrāžu skates programmu atlasa Latvijas Jaunā teātra institūts sadarbībā ar teātriem un režisoriem, īpaši akcentējot tos iestudējumus, kas atspoguļo laikmetīgās skatuves mākslas attīstības tendences Latvijā un ietver potenciālu uzrunāt ārzemju auditoriju. Pasākuma mērķis ir iepazīstināt starptautisko festivālu, teātra namu, citu skatuves mākslas organizāciju pārstāvjus un teātra kritiķus ar jaunāko Latvijas teātrī un veicināt Latvijas izrāžu un mākslinieku iesaisti starptautiskā apritē.

Latvijas izrāžu skate piedāvās noskatīties 9 iestudējumus un pārstāvēs Jauno Rīgas teātri, Nacionālo teātri, Valmieras teātri, Liepājas teātri, Dirty Deal Teatro, Ģertrūdes ielas teātri. Skatē ar jaunākās sezonas iestudējumiem piedalīsies režisori Konstantīns Bogomolovs (Krievija), Alvis Hermanis, Andrejs Jarovojs, Vladislavs Nastavševs, Valters Sīlis, Gatis Šmits. Līdzās izrādēm skates viesiem būs iespējams iepazīties ar Rīgas teātriem un neatkarīgajām skatuvēm, tikties ar režisoriem un teātru producentiem, kā arī piedalīties sarunā par Latvijas teātra aktualitātēm. Viesi saņems arī Skates avīzi angļu valodā Specifically Latvian. Vol. 2.

Skates viesu vidū būs Vīnes Festivāla teātra programmas jaunā mākslinieciskā direktore Frī Leisena, Čehijas teātra festivāla Divadlo dramaturģe Jitka Slupova, Berlīnes festivāla dramaturģe Karolīna Hohleihtere, Panodrama festivāla dramaturgs Deness Biro no Ungārijas, Šveices teātra un mākslas centra Kaserne Basel vadītāja Karena Šlēvita, Slovākijas lielākā teātra festivāla Divadelna Nitra dramaturgs Miroslavs Cvīfelhofers, vadošo Lietuvas, Polijas, Krievijas, Igaunijas teātra festivālu pārstāvji un citi. Šogad skati apmeklēs arī 27 cilvēku liela teātra cienītāju grupa no Šveices, tādējādi Skates laikā Rīgā ieradīsies gandrīz 100 cilvēku.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+