×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
5. augusts, 2014
Drukāt

Šogad “Lielo Kristapu” sola jaunā kvalitātē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Latvijas Kinematogrāfistu savienība izsludinājusi filmu pieteikšanu Latvijas Nacionālajam filmu festivālam “Lielais Kristaps – 2014”, kas risināsies 2.-11. decembrī, portālu LA.lv informēja festivāla direktore Ieva Romanova.

Festivāls notiks jaundibinātā Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros kinoteātrī “Splendid Palace” un citās kino zālēs Rīgā un visā Latvijā. “Daudzas mūsu filmas ieguvušas atzinību un balvas starptautiskajos filmu festivālos. Klusajā Adventes laikā kino profesionāļi un skatītāji varēs vienkopus redzēt un izvērtēt jaunāko latviešu filmu ražu un skatīt Eiropas labākās filmas,” rezumē Romanova.

Lielais Kristaps saskaņā ar leģendu ir aizstāvis, sargātājs un pārcēlājs. Viņš kļuvis par filmu nozares patronu un atpazīstamu zīmolu. Pirmo reizi Lielais Kristaps notiks starptautiska pasākuma – Rīgas Starptautiskā kino festivāla ietvaros, ievadot Eiropas Kino akadēmijas (EKA) balvu pasniegšanas ceremonijas, kas notiks Rīgā 2014. gada 12.-13. decembrī. Festivāls tiek rīkots ciešā sadarbībā ar “Rīga – Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014 notikumu programmu, uzsverot Latvijas filmu piederība Eiropas kino nozarei.

Lielais Kristaps sola bagātu un interesantu programmu. Tajā varēs redzēt tādas spēlfilmas kā režisora Aika Karapetjana “Cilvēki tur”, Jāņa Norda “Mammu, es tevi mīlu”, Sergeja Lozņicas “Miglā”, Aigara Graubas “Sapņu komanda 1935.”, Lailas Pakalniņas “Picas”, Jāņa Cimmermaņa un Māra Putniņa “Džimlai rūdi, rallallā!”, Andra Gaujas “Izlaiduma gads” u.c. Iezīmējas arī laba dokumentālo un animācijas filmu programma.

Paralēli Lielā Kristapa programmas skatēm tiks demonstrēta Rīgas Starptautiskā kino festivāla programma ar Eiropas labākajām filmām, kuras ieguvušas nominācijas Eiropas Kino akadēmijas balvai Felikss. Latvijas skatītāji balsos par šīm filmām un izvēlēsies savu labāko Eiropas filmu. Uzvarētājam tiks pasniegta balva – Lielais Kristaps, kurš dosies līdzi autoram uz kādu Eiropas valsti.

“Zinu, ka mūsu filmas salīdzinās ar Eiropas pērlēm, bet mēs nebaidāmies, esam gatavi izaicinājumam,” uzsver Romanova.

Producenti savas filmas, kuru pirmizrādes notikušas ne agrāk kā 2012. gada 1. martā, var pieteikt Latvijas Kinematogrāfistu savienībā līdz 10. septembrim.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+