×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
17. oktobris, 2015
Drukāt

Šogad mediķi nepamatoti uzrādījuši pakalpojumus jau 206 132 eiro apmērā (4)

Foto-FotoliaFoto-Fotolia

Šogad ārstniecības iestādēs, kuras sniedz valsts budžeta apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus, konstatēti nepamatoti uzskaitīti pakalpojumi 206 132 eiro apmērā un negodprātīgajiem mediķiem piemēroti līgumsodi.

Kā liecina Veselības inspekcijas (VI) apkopotie dati, gada pirmajā ceturksnī nepamatoti uzrādīti pakalpojumi 51 645,58 eiro apmērā, otrajā – 56 892,26 eiro, bet trešajā 97 594,44 eiro apmērā.

Gada trešajā ceturksnī negodprātīgajiem mediķiem piemēroti līgumsodi kopumā 7695 eiro apmērā, kā arī pieprasīta nepamatoti izlietotās naudas atmaksa. Lielākā summa jeb 87 909 eiro atmaksa prasīta par nepamatotu veselības aprūpes pakalpojumu uzskaiti, bet 1860 eiro – par nepamatoti izrakstītām kompensējamām zālēm un 124 eiro – par no pacientiem nepamatoti iekasētiem maksājumiem.

Savukārt pārkāpumi ģimenes ārsta darba prakses organizācijā, kā arī pārkāpumi ģimenes ārstu praksēm piesaistīto otro māsu vai ārsta palīgu, kas atbildīgi par trūcīgo personu veselības aprūpi, darba organizācijā arī šajos trīs mēnešos nav konstatēti. Gada pirmajos trīs mēnešos par pārkāpumiem šajās pozīcijās gan tika iekasēti vairāk nekā 6000 eiro.

Nauda par nepamatoti uzskaitītajiem veselības aprūpes pakalpojumiem ārstniecības iestādēm ir jāatmaksā veselības aprūpes budžetā vai pacientiem.

Visvairāk veselības aprūpes budžetā atpakaļ nācies atmaksāt primārās veselības aprūpes nodrošinātājai SIA “J.J.Medicīna” – 50 325 eiro. Inspekcija konstatējusi, ka ģimenes ārsts, ar kuru 2011.gadā izbeigtas līgumattiecības, apmaksai no valsts budžeta uzrādījis pacientu aprūpi, izrakstījis valsts kompensējamās zāles, tai skaitā psihotropās. Tāpat šai iestādei izteikts brīdinājums.

Savukārt kādas ģimenes ārstes prakse vienas dienas aprūpes epizodes ietvaros nepamatoti uzrādīja 118 talonus. Prakse apmaksai no valsts budžeta uzrādīja neatbilstošas, faktiski neveiktas manipulācijas. Kopumā šai praksei uzlikts 4054 eiro liels sods, kā arī brīdinājums.

Tāpat, piemēram, Jēkabpils reģionālā slimnīca nepamatoti saņēmusi samaksu no valsts budžeta par 417 manipulācijām. Slimnīcai piemērots sods kopumā par 6391 eiro.

Jau ziņots, ka pērn kopā nepamatoti tikuši uzskaitīti pakalpojumi par vairāk nekā 315 000 eiro, bet negodprātīgiem mediķiem tika piemēroti līgumsodi vairāk nekā 43 000 eiro vērtībā.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

 1. Vidvuds Medenis, MD Atbildēt

  Ir nožēlojami,ka arī ārsti ir tik negodīgi, ka jāsāk rakstīt melīgi ziņojumi, resp. jāapzog valsts un apdrošināšanas sabiedrības, lai dabūtu naudu. Tas ir šausmīgi…neiedomājami zemiski…
  Pats praktizēju ASV 33 gadus. Nevienu reizi neesmu kautko mēginājis noblēdīt. Tā būtu morāla
  degradācija visnožēlojamākā veidā

  • Janis J. Dimants, Jr., M.D. Atbildēt

   Piolnigi piekritu kolega teiktajam. Ari man, pec 37 gadu nostradasanas privatprakse, nekad neienaca prata “smaukties vai zagt”.

 2. ................... Atbildēt

  nū, slimnīcas…………..

 3. nevis līgumsodus bet anulet licenzes Atbildēt

  un ātri vien pierakstišana beigsies

Draugiem Facebook Twitter Google+