×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
16. maijs, 2013
Drukāt

Šogad mežos konstatē divas reizes vairāk ugunsgrēku

Foto - LETA Foto - LETA

Šogad Valsts meža dienests (VMD) dzēsis jau 143 meža ugunsgrēkus, kas ir divas reizes vairāk nekā iepriekšējā gadā, aģentūrai BNS pavēstīja VMD preses sekretāre Selva Šulce.

Šogad kopumā uguns plosījies 157 hektāros meža audzes, tostarp 64,9 hektāros jaunaudžu. Pērn šajā laikā meži deguši 54,4 hektāru platībā. Lielo ugunsgrēku skaitu VMD izskaidro ar šā gada laika apstākļiem.

Visvairāk meža ugunsgrēku bija Rīgas reģionālās virsmežniecības teritorijā – 49 meža degšanas gadījumi. Rīgas reģionā ir arī lielākā kopējā uguns skartā platība – 51,9 hektāri. Ziemeļkurzemes virsmežniecības teritorijā šogad konstatēti 25 meža ugunsgrēki. Tur meži deguši 8,5 hektāru platībā. Savukārt šogad lielākais meža ugunsgrēks – 17,2 hektāru platībā – tika dzēsts Austrumlatgales virsmežniecības teritorijā.

Latvijā ugunsnedrošais laika periods mežos noteikts no 1.maija. Tas nozīmē, ka meža un tā tuvumā ar uguni ir jārīkojas īpaši uzmanīgi. Uzturoties mežos un purvos, aizliegts nomest degošus sērkociņus, izsmēķus vai citus gruzdošus priekšmetus; kurināt ugunskurus; atstāt ugunskurus bez uzraudzības; dedzināt atkritumus; braukt pa mežu un purvu ārpus ceļiem ar mehāniskiem transportlīdzekļiem.

Pērn kopumā mežos konstatēti 162 ugunsgrēki un kopējā uguns skartā platība bija 90 hektāru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+