×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
7. decembris, 2016
Drukāt

Šogad mūzikas gada balvai “Zelta mikrofons” saņemti 253 pieteikumi

Foto - LetaFoto - Leta

Šogad uz mūzikas ierakstu gada balvu “Zelta mikrofons” pretendē 114 albumi, 20 debitanti, 64 videoklipi, 46 dziesmas un deviņu koncertierakstu video, kopskaitā 253 pieteikumi, aģentūru BNS informēja balvas projekta administratore Ilze Pleša.

“Zelta mikrofons” tiks pasniegts 18 kategorijās, tostarp jau tradicionālās labākās dziesmas, debijas, videoklipa un koncertieraksta balvas, kā arī balva par mūža ieguldījumu. Žūrija izveidoja kategorijas, vadoties pēc katrā gadā iesniegtajiem ierakstiem, tādēļ dažas kategorijas šogad ir paplašinātas vai pārdēvētas, tostarp tiks pasniegta balva kategorijā “Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums” un “Elektroniskās vai deju mūzikas albums”. Lai aptvertu instrumentālo mūziku, starpžanru mūziku un daudzveidīgus koncertuzvedumu ierakstus, tika izveidota kategorija “instrumentālā vai starpžanru mūzika”, kurā iesniegti 12 albumi.

Lielākā konkurence ir kategorijā “Alternatīvās vai indie pop mūzikas albums”, kurā iesniegti 17 ieraksti, kā arī “Roka vai metāla mūzikas albums” ar 16 iesniegtiem ierakstiem.

Tāpat, pēc Latvijas Izpildītāju un producentu apvienības apkopotajiem datiem par 2016. gadā radiostacijās atskaņotajām dziesmām, tiks noteikts radio hits, un sadarbībā ar tirdzniecības centru “Alfa” tiks apbalvota labākā dziesma pēc klausītāju vērtējuma.

Nomināciju piecinieki tiks paziņoti “Zelta Mikrofons” preses konferencē 16.janvārī, bet balvu pasniegšanas ceremonija notiks 28. februārī Dailes teātrī. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot Latvijas Nacionālajā televīzijā.

Visus iesniegtos ierakstus un to dalījumu kategorijās var apskatīt “Zelta Mikrofona” mājaslapā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+