Mobilā versija
Brīdinājums +4.3°C
Sabīne, Sarma, Klaudijs
Pirmdiena, 5. decembris, 2016
14. jūlijs, 2013
Drukāt

Šogad negadījumus visbiežāk izraisa BMW auto vadītāji

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Nosakot automašīnas markas, kas visbiežāk izraisa ceļu satiksmes negadījumus, secināts, ka pagājušajā gadā pirmajā vietā ierindojās “Lexus” vadītāji, kas izraisīja negadījumus par 22% biežāk nekā BMW vadītāji, taču šogad neglaimojošā topa pirmajā vietā ierindojas tieši BMW vadītāji, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” transporta apdrošināšanas ekspertu dati.

“Baltas” dati rāda, ka šogad ceļu satiksmes negadījumus visbiežāk izraisījuši BMW vadītāji. Taču pagājušajā gadā “Lexus” pārspēja BMW, izraisot negadījumus par 22% biežāk. Tomēr šogad “Lexus” ieņem otro vietu, no riskantākās BMW markas autovadītājiem atpaliekot par 2%. Savukārt trešo vietu biežāk izraisīto ceļu satiksmes negadījumu topā šogad ieņem “Toyota” autovadītāji.

“Lai iegūtu objektīvi salīdzināmu informāciju, veicām “Balta” apdrošināto transportlīdzekļu datu izpēti, proti, tika ņemts vērā apdrošināto transporta līdzekļu skaits un to izraisīto ceļu satiksmes negadījumu skaits, nosakot rādītāju katrai atsevišķai auto markai. Tās ir situācijas, kur autovadītāji ir neatbilstoši rīkojušies, nav ievērojuši noteikumus vai arī distanci, ko par vienu no biežākajiem ceļu satiksmes negadījumu iemesliem min gan Valsts policijas pārstāvji, gan drošas braukšanas eksperti,” skaidro “Baltas” transporta apdrošināšanas eksperts Krišjānis Caune.

Interesanti, ka “Baltas” dati liecina, ka jaunāka izlaiduma BMW auto vadītāji ir piesardzīgāki. Jaunāko BMW modeļu īpašnieki izraisa ceļu satiksmes negadījumus par 15% retāk nekā vecāka izlaiduma BMW autovadītāji.

Pievienot komentāru

Ar motorizētu čemodānu var sasniegt ātrumu 13 km/hJa kādreiz lidostā radusies nepieciešamība dažu minūšu laikā nokļūt no viena termināļa uz otru, lai paspētu uz savu reisu, lielisks sabiedrotais būs motorizētais čemodāns "Modobag".
Radīts paroļu ģenerators, kuru hakeri nevarēs uzlauzt (2)Firma "Everykey", ko atbalstījis pats antivīrusu kompānijas "McAfee" dibinātājs Džons Makafī, izstrādājusi īpašu maziņu ierīci, kura ģenerē jaunu un drošu paroli ikreiz, kad vēlaties ienākt vienā no saviem interneta vietņu profiliem.
Ja gribi tilpumu. "LA" vērtē "Opel Zafira""Opel Zafira" tika prezentēta 1999. gadā un kopš tā laika ir toņa noteicēja septiņvietīgo kompaktvenu klasē. Pavisam šo gadu laikā saražots vairāk nekā 2,7 miljoni dažādu paaudžu Zafira automobiļu.
Vai Latvijas neceļu nākotne? (1)Par gada auto nominēt pikapu? Uz tādu izlēcienu žūrija nez vai būs spējīga
Draugiem Facebook Twitter Google+