×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
1. janvāris, 2013
Drukāt

Šogad nekādu izšķērdību!


chuska

2013. gads nesīs ūdens Čūskas simbolu. Tas solās būt gan mierīgs kā čūska, kas saritinājusies piemājas saulītē, gan vijīgs, kā slīdot pēc medījuma, gan asi dzelošs, kā aizstāvoties no uzbrucēja. 


 

Taisnības labad jāatgādina, ka astroloģijā gadu mēra nevis pēc kalendāra lapām, bet pēc dabas ritma. Tamdēļ Čūskas gads sāksies vien 2013. gada 10. februārī plkst. 9.21 pēc Latvijas laika līdz ar jaunu Mēnesi Ūdensvīra zīmē un ilgs līdz 2013. gada 30. janvārim, kad “stafeti” pārņems Koka Zirgs. Savukārt astroloģiskais gads sākas līdz ar Saules ieiešanu Auna zīmē 20. martā plkst. 13.03 jeb pavasara saulgriežos kā spēcīgs notikums, kas nosaka visa gada kopējo toni līdz pat nākamajiem pavasara saulgriežiem. Gada planēta ir tautu, sievišķo, mātišķo un saimniecisko simbolizējošais Mēness.

Čūska seno Austrumu tautām simbolizē gudrību, gaišredzību un gribasspēku. Zīmīgi, ka svešzemju iebraucēju aprakstos 17. gadsimtā latvieši raksturoti arī kā čūsku dievinātāji, “kopā ar čūskām guloši un ēdoši”. Tātad mūsu senčiem čūsku gudrība nebija sveša…

2013. gadā Čūskas viedums nozīmē neapkraut sevi ar nevajadzīgiem pienākumiem un atbildību, lai lienot nenoberztu vēderu. Čūskai tīk mainīt ādu, tādēļ arī ļaudis šajā gadā labprātīgi vai no ādas līdīs laukā, pielāgojoties dzīves uzspiestajam ritmam.

Čūska pārvietojas nevis taisni, bet lokveidīgi zigzagā – tieši tā savus ceļus mēros arī vairākums no mums. Čūskai nepatīk liekas kustības, tomēr intrigu vērpšanā tā ir nepārspējama savas šķeltās mēles dēļ…

Austrumu kalendārs vēsta, ka Čūska turpina Pūķa aizsāktās reformas. Abas zīmes ir ļoti cieši saistītas viena ar otru, tādēļ Pūķa gada konflikti un notikumi Čūskas gadā sasniegs savas virsotnes un izlādēsies.

Planētu stāvoklī Saturna, Jupitera un citu debesu ķermeņu saspēle turpina padziļināt partnerības un finanšu tēmu.

Laiks neļaus atslābt, jo tieši Saturns raisīs vēlmi visu pamatīgi sakārtot. Jāsavelk groži un josta it visā! Jāapcērp jebkura vēlme naudu tērēt, jo klāt tā nāks grūti…

Gada pirmā puse domāta pārdomām, pieredzes un finanšu uzkrāšanai. Veiksmīgi dibināmas savienības, apvienības, dažādu formu sadarbības. Gada otrā puse labvēlīga ilgtermiņa projektu sākumam un sarežģītu situāciju risināšanai.

Nodokļu politika piedzīvos būtiskas pārmaiņas. Pieredzēsim daudzu nodokļu procentuālu kritumu, bet nodokļu kopējā nasta pieaugs.

Politikā laiks būs iezīmīgs ar mediju lomas pieaugumu, ar sabiedrisko mediju, izglītības darbinieku, ekonomikas un ārstu cunftes pārstāvju iesaistīšanos šajā darbības jomā. No “troņa” kritīs daudzi Latvijā par vareniem atzīti cilvēki. Būtiskas izmaiņas gaidāmas izglītības, transporta, banku, iekšlietu un aizsardzības sektorā.

Liela nozīme būs bankām, kas kļūs par zināmas varas centriem. Tiesa, notiks banku sistēmas attīrīšanās, tādēļ, ja kāds sola vieglu peļņu… Visi, kas ņems kredītu šajā periodā, parakstās uz lielu slogu un smagu nastu nākotnē. Šajā laikā naudu dod, lai pēcāk kā “Kaķīša dzirnavās” to atprasītu ar “visu dvēseli”.

Tā kā aizvien aktuālāka būs enerģijas taupīšana, uzplauks zaļā domāšana. Pastiprināsies arī tabakas un alkohola tirdzniecības ierobežojumi, aplikšana ar jauniem nodokļiem vai cenu pieaugums.

Aiz Saturna “enkura” gada pirmajā pusē būs aizķēries arī debesu augļotājs Jupiters Dvīņu zīmē, vieglprātīgi mudinot nedomāt par ģimenes pamatvērtībām. Bērnu dzimšanai gada otrā puse ir vēlīgāka, jo Jupiters ieies ģimeniskajā Vēža zīmē, ļaujot visām sajūtām un labajam sakoncentrēties ģenētiskā koda nodošanai. Sākot ar gada nogali, varam gaidīt arī valstiski svarīgākus un noturīgākus lēmumus demogrāfijas veicināšanai. Kā viens no būtiskākajiem valstiska mēroga jautājumiem būs imigrācijas un emigrācijas jautājumi. Gada otrajā pusē gaidāms svešumā mītošo tautiešu atgriešanās vilnis.

Lai pieskaņotos jaunā gada prasībām, būs jādzīvo ekonomiski, taupot enerģiju, gudri saimniekojot, izturoties ar cieņu pret ģimenes vērtībām.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+