Uncategorized

Šogad pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistījušies 22 000 bezdarbnieku 16

Foto-LETA

Šogad algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistījušies 22 145 bezdarbnieki, bet kopš projekta uzsākšanas 2012.gada janvārī dalību pasākumā uzsākuši 53 311 bezdarbnieki, aģentūra LETA uzzināja Nodarbinātības valsts aģentūrā (NVA).

NVA prognozē, ka šogad dalībnieku skaits šajā bezdarbnieku atbalsta programmā vēl pieaugs, jo no 1.septembra tajā varēs iesaistīties arī bezdarbnieki, kuri ir reģistrēti NVA bezdarbnieka statusā mazāk par sešiem mēnešiem.

Kā liecina NVA apkopotā statistika, bezdarbnieki pārsvarā veic mazkvalificētus darbus, kuru veikšana neprasa īpašas prasmes un iemaņas, piemēram, teritorijas sakopšanu un labiekārtošanu, palīgdarbus sociālajā aprūpē.

Piedaloties algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos, bezdarbnieks saņem ikmēneša atlīdzību 100 latu apmērā. Gada laikā pasākumā var piedalīties četrus mēnešus.

Lai vecinātu bezdarbnieku atgriešanos darba tirgū, katram bezdarbniekam ir iespēja mēnesī izmantot arī divas apmaksātas brīvas darba dienas, lai dotos darba pārrunās pie iespējamiem darba devējiem vai īstenotu citus individuālā darba meklēšanas plāna pasākumus.

Par algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos iesaistīto bezdarbnieku tiek veiktas valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas pensiju apdrošināšanai, kā arī veikta apdrošināšana pret nelaimes gadījumiem. Tāpat NVA palīdz apmaksāt normatīvajos aktos paredzēto veselības pārbaužu izdevumus, bet ne vairāk kā 20 latu apmērā par vienu bezdarbnieku.

LA.lv