×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
22. septembris, 2012
Drukāt

Šogad par dažādiem noziegumiem aizturēti 14 policijas darbinieki

Foto-LETAFoto-LETA

Šogad par dažādiem noziegumiem tiesībsargājošās iestādes aizturējušas 14 Valsts policijas (VP) darbinieku, no kuriem viens strādājis fiktīvi, liecina aģentūras BNS apkopotie dati.

Valsts policijā aģentūra BNS noskaidroja, ka šogad par kukuļņemšanu Valsts policijas Iekšējās drošības birojā sākti četri kriminālprocesi. Šajās lietās aizturēti seši policisti, tostarp pieci ceļu policijas darbinieki.

Par citiem noziegumiem Iekšējās drošības birojs aizturējis vēl četrus policistus.

Drošības policija šogad par dažādiem noziegumiem aizturējusi divus Valsts policijas darbiniekus. Aģentūra BNS jau ziņoja, ka aprīlī viens no aizturētajiem likumsargiem bijis nozieguma galvenais organizētājs lietā par lepnas apvidus automašīnas zādzību.

Arī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) rokās šogad nonākuši divi Valsts policijas darbinieki, no kuriem viens, kā izrādījās, strādājis fiktīvi.

KNAB izmeklētajā lietā noskaidrojies, ka kāda komercuzņēmuma īpašnieks starpniekiem nodevis kukuli vairāku tūkstošu latu apmērā tālākai nodošanai policijas amatpersonai, lai VP lietvedībā esošajā krimināllietā tiktu pieņemts viņam labvēlīgs lēmums.

Noskaidrojies, ka komercuzņēmuma īpašnieks ir pieņemts darbā arī kā Valsts policijas reģionālās pārvaldes darbinieks, kurš faktiski nav veicis amata pienākumus, bet ir saņēmis atalgojumu.

Valsts policijas reģionālās pārvaldes personāla vadības nodaļas priekšnieks, izmantojot savu dienesta stāvokli, iespējams, nodrošinājis personai amatu Valsts policijā un atbalstījis viņu naudas līdzekļu izkrāpšanā.

Jau ziņots, ka pēdējais gadījums, kad par noziegumu aizturēts Valsts policijas darbinieks, bija septembrī. Toreiz Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes inspektors pieņēmis 150 latu kukuli, lai netiktu veiktas pārbaudes nelegālā akcīzes preču tirdzniecības vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+