×
Mobilā versija
+9.8°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
15. novembris, 2015
Drukāt

Šogad pie bēgļu izmitināšanas centra Muceniekos nav reģistrēts neviens noziegums (8)

Foto - LETA (Ilustratīvs attēls)Foto - LETA (Ilustratīvs attēls)

Bēgļi Iekšlietu ministrijas Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes patvēruma meklētāju izmitināšanas centra "Mucenieki" teritorijā.

Lai arī Mucenieku iedzīvotāji publiski pauduši bažas par savu drošību, šogad ciema centrā, kur izvietots patvēruma meklētāju izmitināšanas centrs, nav reģistrēts neviens noziegums.

Valsts policijas preses pārstāve Sigita Pildava aģentūrai LETA skaidroja, ka patlaban Mucenieki nekādas bažas nerada un kriminogēnā situācija šajā vietā nav mainījusies. Turklāt šogad Valsts policija ciema centrā nav reģistrējusi nevienu noziedzīgu nodarījumu.

Ņemot vērā publiskajā telpā izplatītos mītus pat patvēruma meklētājiem, Valsts policija saprot iedzīvotāju satraukumu, tomēr šobrīd neesot pamata bažām par drošības pasliktināšanos.

“Vēlos uzsvērt, ka Valsts policija sadarbībā ar pašvaldības policiju ir iekļāvusi Mucenieku centru patrulēšanas maršrutā. Valsts policija šajā maršrutā pat iesaista patruļas ar zirgiem. Turklāt patvēruma meklētāju izmitināšanas centra darbinieki ir informēti par to, ka nepieciešamības gadījumā jāzvana nevis tuvākajam iecirknim, bet pa tiešo Rīgas reģiona pārvaldes operatīvās vadības birojam – struktūrai, kas organizē visus policijas resursus Rīgas reģionā,” norādīja Pildava.

Viņa arī uzsvēra, ka policija regulāri uzrauga situāciju un gatavojas tam brīdim, kad Latvijai saskaņā ar ES lemto būs jāuzņem patvēruma meklētāji no Eiropas dienvidvalstīm. “Valsts policija arī regulāri sadarbojas ar Baltijas valstīm policijas priekšnieku līmenī, lai sekotu līdzi situācijas attīstībai un tendencēm bēgļu uzņemšanas jautājumos,” uzsvēra Pildava.

19.oktobrī, vēl pirms valdībā tika pieņemta patvēruma meklētāju uzņemšanas plāna galīgā versija, Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus (Vidzemes partija) speciāli sarīkotajā preses konferencē paziņoja, ka iedzīvotāji nav negatīvi noskaņoti pret patvēruma meklētāju uzņemšanu, tomēr Mucenieku iedzīvotāji satraucas par savu drošību.

Daļa iedzīvotāju ļoti nopietni apsver iespēju mainīt dzīvesvietu un pamest Muceniekus, tādējādi perspektīvā var izveidoties situācija, ka Mucenieki kļūst par patvēruma meklētāju ciematu bez vietējiem iedzīvotājiem un bez integrācijas iespējām, toreiz norādīja Blaus.

Arī Ropažu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Antons Cibuļskis uzsvēra, ka pašvaldības primārās rūpes ir par vietējiem iedzīvotājiem, taču cilvēkos rodas spriedze un viņi, īpaši pensionāri, vakaros pat neiet ārā.

Savukārt, kā toreiz norādīja biedrības “Attīstības centrs “Mucenieki”” vadītājs Normunds Vagalis, patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā mitinās parastas ģimenes, taču ir bijuši gadījumi, kad centra iemītnieki, klaiņodami pa Mucenieku ciematu, provocē vietējos uz kautiņiem. “Kad apkārtnē klejo 30 jaunieši, kuru vēlmes saprast ir grūti, tad nav droši,” uzsvēra Vagalis.

Saskaņā ar ES Tieslietu un iekšlietu ministru padomes lēmumu Latvijai no Itālijas un Grieķijas būs jāuzņem papildu 281 persona, kam nepieciešama starptautiskā aizsardzība. Šobrīd kopējais patvēruma meklētāju skaits, kas Latvijai būs jāuzņem divu gadu laikā, ir 531 persona. Neraugoties uz šo patvēruma meklētāju uzņemšanu, Latvijā iekļūst patvēruma meklētāji arī no citām valstīm.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Kurš grib kļūt par pirmo upuri?

 2. Par rītdienu mūsu partija un valdība nemaz nedomā?

 3. neviens nemelo, noziegumi notiek, bet tos nereģistrē… kā PSRS laikos nebija ne politieslodzīto, ne seksa..

 4. ” … provocē vietējos uz kautiņiem. “Kad apkārtnē klejo 30 jaunieši, kuru vēlmes saprast ir grūti, tad nav droši,”… ”
  .
  ” …Šogad pie bēgļu izmitināšanas centra Muceniekos nav reģistrēts neviens noziegums …”
  .
  Kurš te MELO ??

  • Viņiem nav ko darīt. Lai arī siltumā, paēduši , laiku pavada i-phonos, jo vienkārši nav ko darīt – tas ir sava veida cietums. Ja viņu būs vairāk, tas ir tikai laika jautājums, kad viņi atradīs ko darīt un iespējams ne to, ko mēs vēlamies. Bildē arī – divi bērni, iespējams , ka tēvs. Normāli tēvam būtu jāstrādā, jāgādā, lai bērniem ir ko ēst, vienalga būtu nabadzība, jo mēs zinām cik reāli labi var pārtikt no vienkāršā darbā pelnītās minimālas algas, būtu jācīnās ar nabadzību, taču laiks ir aizpildīts. Savā ziņā humānie apstākļi kādus ir jānodrošina ”patvēruma meklētājiem” ir arī viņiem postoši.

 5. Kā uzskata mūsu valdība – Mazāk zināsim,labāk būs.

 6. Visi nelegālo imigrantu noziegumi ir pasludināti par valsts noslēpumu, tos izmeklē slepeni un aizliegts iekļaut kopējā statistikā. Tāpat kā ir aizliegts publicēt statistiku, ka 83% noziegumu Latvijā izdara nelegālie imigranti, kuri te ir iebraukuši okupācijas laikā un viņu pēcnācēji.

 7. Vēl ir tikai vakars, visi sūdi kā katru vakaru vēl ir priekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+