×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
30. decembris, 2016
Drukāt

Šogad piešķirta vēl viena pensija 6000 eiro apmērā (14)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Ilustratīvs foto

Šogad Latviju saviļņoja ziņa, ka lielākā vecuma pensija Latvijā ir 19 000 eiro pirms ienākuma nodokļa nomaksas. Starp lielo pensiju saņēmējiem iepriekš minēti bijušais Valsts prezidents An­dris Bērziņš un Ventspils mērs Aivars Lembergs, kuri saņem ap sešiem tūkstošiem eiro mēnesī un kuri paši to atzinuši, taču pašas prāvākās – 19 000 eiro – pensijas īpašnieks tā arī nav pieteicies. Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) nav tiesību arī to atklāt.

VSAA informē, ka lielāko pensiju sarakstā kopš vasaras tagad notikušas izmaiņas. No jauna piešķirta vēl viena pensija 6000 eiro apmērā, un tā iekarojusi 4. vietu lielāko pensiju topā, no tās izstumjot 5200 eiro vērto. Līdz ar to novembrī VSAA uzskaitē esošās piecas lielākās vecuma pensijas bija 19 000, 6600, 6500, 6000, 5200 eiro apmērā. Jāpiebilst, ka pensiju, kas lielāka par pusotru tūkstoti eiro, Latvijā saņem 1473 personas. Šogad piecas lielākās no jauna piešķirtās vecuma pensijas ir ~6000, 4400, 4100, 3900 un 3500 eiro lielas.

Pievienot komentāru

Komentāri (14)

 1. Treknie gadi vienam otram turpinās! Ko tu neteksi- muļķu zeme!

 2. vai tiešām neredzat, Atbildēt

  Latvijas pensionāri ar NOLŪKU tiek turēti nabadzībā??????????? Daži cilvēki bez sirdsapziņas pārmetumiem iztukšo valsts pensiju fondu ar savulaik nozagto naudu no valsts. Traki tas, ka NEVIENS NEGATAVOJAS IZMEKLĒT ŠO CILVĒKU PERSONĪGO LIETU UN NOSKAIDROT ŠĀDAS NEGODĪGAS NAUDAS IEGUVI, KURAS REZULTĀTĀ TĀDA PENSIJA ES NABADZĪGĀKAJĀ VALSTĪ!?? LPF ARĪ VISS PIE PAKAĻAS, JO SILIŅŠ UN PF VALDE NEKO NEDARA, TIKAI PRIECĀJAS, KA NABADZĪBA ZEĻ, VECIE MIRST KĀ MUŠAS…KĀPĒC SILIŅAM PŪLĒTIES, JO VIŅA LABĀ ROKA IR “VEĢETĀRIETE” VERZE”??? AR TOARĪ VISS IZTEIKTS! JAUTĀJUMU VAIRS NAV!!!

 3. VAR TIKAI PABRĪNĪTIES Atbildēt

  KAS TĀ IR PAR VALSTI. UZ VISPĀRĒJĀ NABADZĪBAS FONA VISIEM IR ĻOTI SKAIDRI ZINĀMS, KA TĀDAS SOCIĀLĀS IEMAKSAS GODĪGĀ CEĻĀ IZDARĪT LATVIJĀ NEKAD NAV BIJIS IESPĒJAMS. KĀ UN KĀDĀ DARBAVIETĀ JĀSTRĀDĀ CILVĒKAM, LAI “NOPELNĪTU”TĀDU PENSIJU. KĀDS VAR PASKAIDROT? JEB VAI VISS IR NOKĀRTOTS “LIKUMĪGI”, GLUŽI TĀPAT, KĀ NOTIKA “LIKUMĪGA” PRIHVATIZĀCIJA PĒC PAŠU PRIHVATIZĒTĀJU RADĪTIEM LIKUMIEM. nožēlojama un žēlojama valsts, patiešām.

 4. Godīgi pie tādas pensijas nevar tikt, tikai shēmojot un izmantojot caurumus likumdošanā. Kur ir tās darbavietas ar iespēju maksāt tik lielus sociālos nodokļus, nosauciet kāds.

 5. Topošais pensionārs Atbildēt

  Kad tiks paaugstinātas minimālās pensijas? Tās nav celtas 11 gadus. Kā jāstrādā,lai pensija būtu 100 reizes lielāka salīdzinot ar minimālo?

 6. Ir pretvalstisks noziegums!

  • bet visbēdīgākais Atbildēt

   ir tas, ka NEVIENS NEKAD NEĶERSIES KLĀT šo pensiju saņēmējiem, lai izpētītu, kā kaut kas tāds ir iespējams teju visnabadzīgākajā Eiropas valstī. Pie mums viss ir likumīgi. Viens par saņemt 6000 pensiju, UN VALSTIJ NEKAS NAV PRETĪ, BET OTRAM PLĒŠ NODOKLI PAR DĀRZA BŪDU. Vecenīti vajā par ābolu tirgošanu, bet kāds var iedzīvoties 19 000 pensijā. smieklīgi, ja nebūtu tik pretīgi.

 7. Tas ir mūsu Latvias neprāts.Bēdīgākais ir tas,ka tādu pensiju godīgi nevar nopelnīt.Lai jau priecājās,tāpat
  būs jāatstiep,ka visiem.

 8. Feodālisma sistēma, viduslaiku taisnības principi.

 9. tagad būs kreņķis, kā un kur iztērēt….

 10. alkatība iznīcina Latviju Atbildēt

  Varētu būt Baiba Rubesa, kura šogad palika 62 gadus veca un sasniedza pensijas vecumu?!

 11. cik jauki, ka dažiem ir lielas pensijas. Tie “daži” kas nostrādājuši 50 un vairāk gadus, /lai kar zobus vadzī ar savām pensijām/ tāpat drīz nobeigsies.

 12. 6 000 € pensijām bija jābūt kā apakšējam līmenim.
  Ja nebūtu nozagtas …

Draugiem Facebook Twitter Google+