×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
29. jūlijs, 2015
Drukāt

Šogad prognozē rekordlabu ziemāju ražu

Timura Subhankulova fotoTimura Subhankulova foto

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC) apkopojis ražas prognozes, kuras paredz īpaši augstu ziemāju ražu, LA.lv uzzināja LLKC.

“Atšķirībā no aizvadītā gada, šogad ziemāju raža solās būtu rekordaugsta – vidēji par 25% no hektāra vairāk nekā pērn,” norāda LLKC Augkopības nodaļas vadītājs Oskars Balodis.

Valstī kopumā vidējās ražas 2015. gadā tiek prognozētas labā līmenī – ziemas kvieši 4.3 t/ha, kas iesēti aptuveni 290 tūkstošu hektāru, rudzi 3.3 t/ha, tritikāle 3.0 t/ha un ziemas rapsis 3.1 t/ha, vēsta LLKC sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Rūtenberga.

Pirmie aizvadītajā nedēļā sākti kult ziemas mieži (1100 ha), un saimnieki ražu jau novērtējuši kā ļoti labu.

Kuļ arī ziemas rapšu laukus, kuri apstrādāti ar desikantiem, un pirmie ražas rezultāti ir iepriecinoši. Masveida novākšana varētu sākties nedēļas beigās vai jaunnedēļ – salīdzinot ar citām sezonām, kad ziemas rapsi vāca jūlija beigās, ziemāju novākšana masveidā sāksies vēlāk nekā ierasts.

Nākamie kultūraugi, kas gaida novākšanu, ir agrākās ziemas kviešu šķirnes, piemēram, ‘Fredis’. Šogad – vairāk Zemgalē – ziemas kviešos novērota veldre. Lielākoties cietusi Latvijā veidotā šķirne ‘Edvīns’. Tomēr, ja novākšanas laikā laika apstākļi būs sausi, tos izdosies novākt veiksmīgi un ar pietiekami labu kvalitāti, prognozē LLKC.

“Kā jau ierasts, lielākās ražas plānots iegūt Zemgalē, kur ziemāji padevušies vislabāk. Kopumā ir visi priekšnoteikumi, lai cerētu uz rekordražām no katra hektāra, kā arī uz rekordlielu graudaugu kopražu, ko nodrošina graudaugu platību palielināšanās,” bilst Balodis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+