×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
6. novembris, 2015
Drukāt

Šogad reģistrēti deviņi difterijas slimnieki, no tiem četri bērni (2)

Foto: ShutterstockFoto: Shutterstock

Ilustratīvs foto

Slimību profilakses un kontroles centra epidemioloģiskās uzraudzības dati liecina, ka pēdējos gados pieaudzis reģistrēto difterijas gadījumu skaits, sevišķi bērnu vidū, aģentūru BNS informēja centra Komunikācijas nodaļas vadītāja Ilze Arāja.

Šogad ir reģistrēti deviņi difterijas gadījumi, no tiem četri gadījumi bērniem.

No 2009. līdz 2011.gadam kopā tika reģistrēti 14 difterijas gadījumi, taču netika reģistrēti saslimšanas gadījumi bērniem. Nākamajos trijos gados – no 2012.-2014. gadam tika reģistrēti 35 difterijas gadījumi, no tiem 12 gadījumi bērniem.

Difterija ir vakcīnregulējama infekcijas slimība. Vakcinācija pret difteriju apmaksā valsts. Nepietiekams imunizācijas līmenis izraisa difterijas epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos Latvijā.

Lai gan iepriekš bija sasniegts pietiekami augsts imunizācijas līmenis, kas ievērojami samazināja saslimstību ar difteriju, tomēr pēdējos gados vērojama imunizācijas rādītāju pasliktināšanās tendence – īpaši pieaugušo un pusaudžu vidū, uzsver speciālisti.

Imunizācijas līmenis 2014.gadā pieaugušajiem samazinājies līdz 59%, bet 14 gadus veciem pusaudžiem – līdz 89%. Uzraudzības rezultāti liecina, ka pieaudzis to vecāku īpatsvars, kuri rakstiski noformējuši atteikumu no vakcinācijas pret difteriju bērniem.

Ir nepieciešams nodrošināt vismaz 65% pieaugušo iedzīvotāju vakcinācijas aptveri un vismaz 95% aptveri bērnu vidū, kas palīdzētu ierobežot infekcijas slimības izplatību un pat pilnībā likvidētu to.

Difterija ir lipīga un dzīvībai bīstama infekcijas slimība, kas izplatās gaisa pilienu ceļā. Ja difterijas slimnieka ārstēšana netiek laikus uzsākta, smagākos gadījumos slimība var beigties ar nāvi vai invaliditāti. Kopš 2002. gada no difterijas Latvijā miruši 20 cilvēki, tajā skaitā četri bērni. Neviens no mirušajiem nebija vakcinēts.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Vakcinē nevakcinē – no kurienes tad viņi to difteriju saķēra? Ne jau viens no otra… Ūdens pilsētas vadā? Kur?

  2. vai tad tagad katrs bērns NETIEK VAKCIONĒTS??? Sliktajos padomju laikos vakcionēšana bija obligāta un pašsaprotama!!? Kur pa šiem 25 valsts atjaunotnes gadiem esam “aizkačājušies”??? Trakums!?? Katrs dara KĀ GRIB….Kurā nozarē skaties, neviena nav kārtībā normālai funkcionēšanai…. VISUR VĀJPRĀTS UN ANARHIJA!!! Ņaudēšana – katru reizi tā pati frāze: NAV NAUDAS….

Draugiem Facebook Twitter Google+