×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
18. marts, 2015
Drukāt

Šogad risināsies visi tradicionālie un rodas arī jauni mūzikas festivāli

Foto: LETAFoto: LETA

Arī šogad Latvijā notiks mūzikas festivāli, kas piedāvās programmu dažādām gaumēm.

Jau šīs nedēļas beigās jubilejas – 15. – sezonu ieskandinās Starptautiskais Baha festivāls, kas iesāksies ar Johana Sebastiana Baha 330. gadadienai veltītu Baha nedēļu, kas notiks no 19. līdz 28. martam, kad pirmoreiz plānots Baha mūzikas maratons.

Profesionālā pūtēju orķestra “Rīga” pavasara festivāls “Windstream” notiks no 21. marta līdz 15. aprīlim. Festivāla koncertos tiks piedāvāti gan akadēmiski, gan neakadēmiski ārzemju un latviešu komponistu skaņdarbi pūtēju orķestra “Rīga” un citu mūziķu izpildījumā.

Starptautiskais džeza mākslinieku konkurss “Riga Jazz Stage” šogad norisināsies no 9. līdz 11. aprīlim Rīgas Latviešu biedrības namā. “Riga Jazz Stage” ir iespēja jaunajiem džeza izpildītājiem prezentēt sevi starptautiskā mērogā, dalībnieku priekšnesumus vērtē starptautiska žūrija.

Rīgas festivāls norisināsies Rīgā un Jūrmalā no 30. maija līdz 20. jūnijam. Tajā skanēs Raimonda Paula un Gijas Kančeli kinomūzika, Pētera Vaska, Arvo Perta, Gustava Mālera, Volfganda Amadeja Mocarta, Ludviga van Bēthovena un citu skaņdarbi. Uzstāsies Pekinas Nacionālā opera un fadu dīva Žoana Amendoeira, Pauls, Vestards Šimkus, Daumants Kalniņš, Inga Šļubovska, kamerorķestris “Sinfonietta Rīga”, Latvijas Radio koris un citi izcili interpreti.

Mūzikas festivāls “Rīgas Ritmi” šogad notiks no 1. līdz 5. jūlijam. Festivālā paredzētas vairāk nekā 20 uzstāšanās, sešas meistarklases un “Rigas Ritmi Showcase” programma, kuras ietvaros Latvijas izpildītāji prezentē sevi ārzemju mūzikas ekspertiem.

Saukas dabas parkā Sēlijā, Viesītes novada Lonē, 10. un 11. jūlijā notiks festivāls “Zobens un Lemess”. Tas ir jauns pasākums, kura formātā rodamas divu senāku festivālu tradīciju atskaņas un kurš piedāvās starptautisku programmu. Festivālā uzstāsies vairāk nekā 20 muzikālo kolektīvu, no kuriem līdztekus pašmāju “Skyforger” vieni no galvenajiem būs Harkivas (Ukraina) “pagan black metal” grupa “Nokturnal Mortum”.

Piektais “LMT Summer Sound” festivāls Liepājā šogad notiks no 10. līdz 11. jūlijam. Tajā uzstāsies somu rokgrupa “Apocalyptica”, Krievijas mūziķu apvienība “Mumiy Troll”, grupa “Musiqq”, Jānis Stībelis, grupa “Pienvedēja Piedzīvojumi”, grupa “Astro’n’out” ar DJ Rudd un citi.

Starptautiskais folkloras festivāls “Baltica 2015” šogad norisināsies Latvijā no 15. līdz 19. jūlijam. Festivāls “Baltica” demonstrē tradicionālās kultūras vērtības – dziesmas, instrumentālo mūziku, stāstījumus, rotaļas, dejas, kā arī tautas lietišķo mākslu, amatniecību un citas tautas kultūras vai mākslas izpausmes formas. Tajā piedalās etnogrāfiskie ansambļi, folkloras kopas, tautas mūzikas grupas, stāstnieki un citi individuālie izpildītāji. Šogad festivāla tēma būs “Mantojums”.

Devītais “Positivus” festivāls no 17. līdz 19. jūlijam norisināsies Salacgrīvas Zvejnieku parkā, tajā uz piecām skatuvēm uzstāsies pasaulē atzīti mākslinieki, tostarp Roberts Plānts, “Placebo”, “Kasabian”, kā arī citi pazīstami, jauni un daudzsološi mūziķi.

Septītais festivāls “Laba daba” norisināsies no 31. jūlija līdz 2. augustam Latvijas Universitātes atpūtas kompleksā “Ratnieki”, Līgatnes pagastā, Līgatnes novadā.

XXIII Starptautiskie Siguldas Opermūzikas svētki notiks no 31. jūlija līdz 2. augustam, kuru centrālais notikums būs Arvīda Žilinska operas “Zelta zirgs” brīvdabas oriģināliestudējums Gunta Gailīša režijā, diriģents – Atvars Lakstīgala.

Otrais “World Jazz Festival” Latvijā gaidāms 24. un 25. jūlijā. Tajā uzstāsies vairākas pasaules slavu un starptautiskus apbalvojumus ieguvušas džeza zvaigznes.

Piektais mūzikas, mākslas un vietējās ražas festivāls “Zemlika” Durbē šogad notiks 23. un 24. oktobrī. Festivāls aptvers vairākas no mākslām – mūziku, teātri, vizuālo mākslu un kino.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+