×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
10. augusts, 2014
Drukāt

Šogad samazinājusies saslimstība ar ērču pārnestajām slimībām

Foto-ShutterstockFoto-Shutterstock

Šogad nedaudz samazinājusies saslimstība ar ērču pārnestajām infekcijas slimībām, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Ar ērču encefalītu šā gada septiņos mēnešos saslimuši 56 cilvēki, kas ir par 20 gadījumiem mazāk nekā gadu iepriekš. Savukārt ar Laimas slimību sasirguši 150 cilvēki, kas ir par astoņiem gadījumiem mazāk.

Turklāt saslimstība ar minētajām slimībām pakāpeniski samazinās jau otro gadu – 2012.gadā tika reģistrēti 167 ērču encefalīta un 247 Laimas slimības gadījumi.

Vēl viena ērču pārnesta infekcijas slimība ir ērlihioze, ar kuru saslimstība gan nav sarukusi tik strauji kā ar ērču encefalītu un Laimas slimību. 2012.gadā ērlihioze reģistrēta deviņiem cilvēkiem, 2013.gadā – pieciem, bet šogad – sešiem cilvēkiem.

SPKC speciāliste Anete Vilciņa skaidro, ka šogad pavasarī un vasarā kopumā Latvijā reģistrēta zemāka ērču aktivitāte nekā iepriekšējos gados, tomēr ērču eksistencei īpaši tām labvēlīgās vietās – briksnājos, nekoptās un neizpļautās pļavās un zālē – arī šogad to ir daudz. Jūlijā, kā ik gadu, tiek reģistrēts ērču aktivitātes kritums, tomēr ērču piesūkšanās risks pastāv, un jāievēro, ka karstā laikā ērces ātrāk pārvietojas, tādēļ var pieķerties apģērbam augstāk no zemes, norāda Vilciņa.

Stacionāra “Latvijas Infektoloģijas centrs” pārstāve Inguna Potetinova stāsta, ka kopš ērču aktivitātes sezonas sākšanās martā centra Uzņemšanas nodaļā noņemtas ērces vairāk nekā 1000 cilvēkiem. Savukārt, lai noteiktu, vai piesūkusies ērce nav inficēta ar ērču encefalīta vīrusu, centra laboratorijā izmeklēta 2441 ērce, no kurām 91 bijusi inficēta. Tādējādi aptuvenais ērču inficētības līmenis, ņemot vērā tikai stacionārā pārbaudītās ērces, ir 4,1%.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+