×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.3°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
4. marts, 2014
Drukāt

Šogad situācija 16.martā būs citādāka nekā pērn, prognozē Ķuzis (8)

kuzis_ints0412

Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis šodien valdību informējis par situāciju valstī, tostarp par gaidāmajiem 16.marta pasākumiem. Policijas priekšnieks prognozē, ka šogad situācija būs “citādāka nekā pērn”.

Ķuzis aģentūrai LETA sacīja, ka valdību informējis par situāciju valstī, par sabiedrisko kārtību un par pasākumiem, tostarp arī par 16.marta leģionāru atceres pasākumiem.

“Laiks vēl ir, tāpēc izvērtējam riskus, gatavojam sabiedriskās kārtības nodrošināšanas plānu, izvērtējot riskus,” teica Ķuzis un piebilda, ka ir redzams, ka situācija šogad būs citādāka nekā pagājušajā gadā.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma žurnālistiem pēc valdības sēdes pastāstīja, ka uz valdības sēdi bija ieradušies vairāku drošībsargājošo iestāžu pārstāvji. “Tika runāts par visu buķeti, kas ir gaidāma marta pirmajā pusē,” teica Straujuma. Drošībsargājošo iestāžu pārstāvji runājuši gan par notikumiem Ukrainā, gan par gaidāmajiem 16.marta pasākumiem, gan iespējamo pensionāru protesta akciju un pirms tam gaidāmo Nepilsoņu kongresa pasākumu.

Pēc informācijas uzklausīšanas gan Straujumai, gan arī visai valdībai radusies pārliecība, ka 16.marta riski tiek kontrolēti. Tomēr vienlaikus esot jābūt īpaši uzmanīgiem ar gaidāmajiem pasākumiem, jo pašreizējā situācija Ukrainā piešķir īpašu nozīmīgumu šiem pasākumiem, uzsvēra premjerministre.

Jau ziņots, ka Iekšlietu ministrija (IeM) un Drošības policija (DP) pagaidām atturas minēt, vai šogad, vēlēšanu gadā, latviešu leģionāru piemiņas dienā gaidāmi augstāki drošības riski, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

DP aģentūrai LETA teica, ka 16.martu dažādas organizācijas izmanto provokatīvām aktivitātēm, kuru mērķis ir graut valsts varas un Latvijas starptautisko prestižu, kā arī veicināt sabiedrības šķelšanos. Šī iemesla dēļ DP atbilstoši savai kompetencei izvērtē dažādus potenciālos riskus un pievērš pastiprinātu uzmanību procesiem virtuālajā vidē.

Pievienot komentāru

Komentāri (8)

 1. Pareizi!

 2. Pensionāriem jāatceļ savs gājiens.Drošībniekiem izturību un operatīvu rīcibu vēlu.

 3. Ķuzim bailes, Straujumai bailes, DP bailes – visai mūsu varas elitei bailes un no kā – no leģionāru pasākuma! No saujiņas Kremļa atbalstītāju, tā saucamo “antifašistu”. Izskatās ka tikai VVF nav Bailes
  droši paust savu viedokli. Jautājums- kāpēc bailīgi cilvēki lien politikā, ko viņi tur meklē? Vai tad uz bailēm var būvēt objektīvu politiku Latvijas interesēs?

 4. DROŠĪBNIEKI jau sevi ir pietiekami parādījuši …. tā ir impotenta iestāde , kura nestrādā valsts un latviešu nācijas labā ….

 5. kur slēpsies Kozlovskis? Atbildēt

  Valdībai ir pēdējais vārds visur Latvijā, arī Rīgā. Normāls Iekšlietu ministrs, kuram netrūkst mugurkaula, nekādas provokācijas kā pagaišgad neatļautu.

 6. Sadursmju organizetaja ir Rigas dome,kura atkal pieminas bridi pie Brivibas pieminekla atlauj aleties ta sauktajiem antinfasistiiem.

 7. Kāpēc pensionārus aicina neiet ielās, bet leģionārus nē. Kur ir lielāki riski?

 8. Kā var runāt par sabiedrības šķelšanu, ja latviešie nekad nav bijuši vienoti ar okupantiem un kolonistiem, kuri Latvijā salīda no 1940.-1991.gadam? Šķelšanas nav!

Draugiem Facebook Twitter Google+