Foto-Shutterstock

Šogad skolās atļauts strādāt 11 iepriekš sodītām personām 0

Šī gada pirmajos divos mēnešos jau 11 iepriekš sodītas personas saņēmušas atļauju strādāt izglītības iestādē, aģentūra LETA uzzināja Izglītības kvalitātes valsts dienestā (IKVD).

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Lasīt citas ziņas

Līdz šim IKVD saņēmis 44 iesniegumus ar lūgumu izsniegt atļauju strādāt par pedagogu personai, kura bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu un kuras sodāmība ir dzēsta vai noņemta. Viens no šiem iesniegumiem ir atsaukts.

Janvārī tiesības strādāt ar izglītojamajiem saņēma sešas personas, savukārt vienai personai šādas tiesības tika atteiktas. Februārī atļauju strādāt izglītības iestādē saņēma pieci cilvēki, savukārt vienai personai noteikti ierobežojumi darbam ar audzēkņiem atsevišķās izglītības mērķgrupās.

CITI ŠOBRĪD LASA

IKVD informēja, ka 13 personas netika vērtētas, jo tās bija veikušas smagu vai sevišķi smagu noziegumu, kas liedz tiesības strādāt izglītības iestādē.

Tāpat patlaban tiek vērtētas vēl 17 personas.

Kā ziņots, no šī gada sākuma spēkā stājusies Izglītības un zinātnes ministrijas izstrādātā kārtība, kādā tiks izvērtēts, vai izglītojamo interesēm nekaitēs atļauja strādāt par pedagogu personai, kura bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu.

Līdz šim Izglītības likumā bija noteikts, ka par pedagogu nedrīkst strādāt persona, kura sodīta par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad pēc sodāmības dzēšanas vai noņemšanas Ministru kabineta noteikta institūcija izvērtējusi, vai tas nekaitē izglītojamo interesēm, ir atļāvusi strādāt par pedagogu personai, kas bijusi sodīta par tīšu kriminālpārkāpumu vai mazāk smagu noziegumu. Tomēr šādi noteikumi līdz šim nebija izdoti.

Komisija, kurā jābūt IKVD, Izglītības un zinātnes ministrijas, Valsts policijas, Ģenerālprokuratūras, vecāku nevalstiskās organizācijas, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības pārstāvjiem, izvērtē iespējamos riskus, ņemot vērā to, vai atļauja nebūs pretrunā ar Izglītības likumā un Bērnu tiesību aizsardzības likumā noteiktajiem ierobežojumiem strādāt par pedagogu, kā arī izvērtējot laika periodu, kas pagājis kopš pārkāpuma, tā veidu, raksturu un personas attieksmi pret to, darbību pēc likumpārkāpuma, risku izglītojamo veselībai, drošībai, intelektuālajai un fiziskajai attīstībai un paredzamo ietekmi uz katru no izglītības mērķgrupām.