×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
15. jūlijs, 2014
Drukāt

Šogad tradicionālā Tehniskās apskates nakts – arī Cēsīs un Liepājā

Foto: LETAFoto: LETA

Darbienieks veic transportlīdzekļu valsts tehnisko apskati Ceļu satiksmes un drošības direkcijā.

Tradicionālā tehniskās apskates nakts “uzņem apgriezienus” – šogad tā notiks ne tikai Rīgā, bet arī Cēsīs un Liepājā. Tehniskās apskates nakts devīze visā Latvijā būs viena – “Mēs par drošu auto!”, informē Ceļu satiksmes drošības direkcijā (CSDD).

Tehniskās apskates nakts Cēsis, Magoņu iela 25, notiks 25.jūlijā no plkst.19 līdz 24, Liepājā, Brīvības iela 148A – 15.augustā no plkst.19 līdz 24:00, bet Rīga, Antenas iela 2 – 28.augustā no plkst.20 līdz 02:00.

Šajās tehniskās apskates stacijās bez maksas būs pieejama vieglo auto diagnostika, bet apmeklētājiem tiks piedāvātas dažādas aktivitātes un izklaides, kas saistītas ar satiksmes drošību, gaidāmi arī pārsteigumi. Savukārt tie, kuri vēlēsies, varēs veikt arī sava automobiļa tehnisko apskati vai pozitīvas diagnostikas gadījumā – saņemt tehniskās apskates uzlīmi (veicot nepieciešamos maksājumus).

Pasākuma nolūks ir mudināt autobraucējus piedalīties ceļu satiksmē ar drošiem un tehniskā kārtībā esošiem transportlīdzekļiem, lai neapdraudētu ne savu, ne arī citu satiksmes dalībnieku veselību un dzīvības.

Iepriekšējos divus gadus Tehniskās apskates naktis ir notikušas Rīgā. Šo pasākumu laikā pārbaudītas gandrīz 2000 automašīnu. Diemžēl vairāk nekā 80% automobiļiem atklāti būtiski trūkumi vai bojājumi, kas potenciāli atstāj negatīvu iespaidu kā uz satiksmes drošību, tā uz apkārtējo vidi.

“Tehniskās apskates naktis līdz šim Rīgā ir noritējušas savstarpējas sapratnes gaisotnē, guvušas lielu atsaucību un veicinājušas cilvēku izpratni par drošu auto nozīmi satiksmē. Šogad mēs vēlamies līdzīgu pasākumu piedāvāt reģioniem,” stāsta CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš.

“Mums ir svarīgi, ka transportlīdzekļu īpašnieki vēlas zināt savu auto reālo tehnisko stāvokli un ka tas viņiem nav vienaldzīgs. Tomēr satraucošs ir līdz šim Tehniskās apskates naktīs fiksētais – ikdienā ceļu satiksmē piedalās salīdzinoši daudz sliktā tehniskā stāvoklī esoši auto, kas apdraud mūsu visu drošību,” piebilst Liepiņš.

Tehniskās apskates naktis organizēs SIA “Auteko & TŰV Latvija”, SIA “Scantest” un SIA “Autests” sadarbībā ar CSDD.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+