×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2013
Drukāt

Šogad vairāk negadījumu un atlīdzību, automašīnām iebraucot bedrēs

LETALETA

Šogad pirmajos sešos mēnešos izteikti vairāk bijis negadījumu, kuros automašīnas cietušas, iebraucot bedrēs, liecina apdrošināšanas AS “Balta” dati.

Ja pērn pirmajā pusgadā “Balta” reģistrējusi 140 gadījumus, kad iebraukšana bedrē radījusi zaudējumus automašīnai, tad šogad to ir jau par 89% vairāk. Lai arī par aktīvāko bedru negadījumu periodu tradicionāli uzskata atkušņa laiku, nekvalitatīva ceļu seguma izraisītie bojājumi ievērojamā skaitā pieteikti arī maijā un jūnijā, kas liek domāt, ka bīstamas bedres uz Latvijas ceļiem vairs nav tikai ikgadējs pavasara fenomens.

Salīdzinot ar 2012.gada pirmajiem sešiem mēnešiem, šogad attiecīgajā periodā “Balta” reģistrējusi 264 negadījumus, kad iebraukšana bedrē radījusi zaudējumus automašīnai. Šogad lielākā bedru nelaimes gadījumu intensitāte bijusi februārī, kad tika saņemti 69 atlīdzību pieteikumi. Arī aprīlī reģistrēts liels negadījumu skaits – 65.

“Lai arī bedres un to radītos bojājumus auto parasti saistām ar pavasari, šogad maijā un jūnijā, salīdzinot ar pagājušā gada attiecīgo periodu, varēja novērot atlīdzību skaita pieaugumu. Ja pērn attiecīgajā laika periodā reģistrējām 44 gadījumus, tad šogad tie bija jau 69 gadījumi. Šī tendence, kuru pēdējos gados novērojam aizvien izteiktāk, visticamāk, ir saistīta ar Latvijas ceļu kritisko stāvokli, par ko īpaši aktīvi šogad runā gan paši autovadītāji, gan valdība, gan ceļu remontētāji un būvētāji, tāpēc ceram, ka ar laiku šī situācija uzlabosies,” paziņojumā medijiem skaidro “Baltas” atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Augusi “Baltas” izmaksāto atlīdzību summa par bedru negadījumiem, salīdzinot ar pagājušā gada pirmajiem sešiem mēnešiem. Pērn pirmajā pusgadā par bedru izraisītajiem negadījumiem atlīdzību apjoms sasniedza 23 000 latu, bet šogad attiecīgajā periodā izmaksāts gandrīz divas reizes vairāk.

Pagājušajā gadā “Baltas” klientu vidū nepārspētu bedru antirekordu teju 7000 latu apjomā sarūpēja kāds šoferis ar “Volkswagen Tiguan”, kas Cēsīs iebrauca pamatīgā bedrē.

Kā liecina “Baltas” dati, visbiežāk, iebraucot bedrēs, tiek bojātas automašīnas riepas un diski, radot bojājumus automašīnu šasijām. Zemām luksusa vai sporta klases automašīnām zaudējumi tiek nodarīti biežāk, un to zaudējumi ir lielāki.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+