×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. jūlijs, 2012
Drukāt

Šogad zemeņu raža nedaudz labāka kā pērn

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas zemeņu audzētājiem šogad padevusies nedaudz labāka zemeņu raža kā pērn, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie zemeņu audzētāji.

Dārzkopības uzņēmuma “Pūres dārzi” īpašnieks Edmunds Grīnbergs aģentūrai BNS atzina, ka zemeņu raža šogad salīdzinājumā ar pagājušo gadu ir labāka. Viņš pastāstīja, ka mitrums ogām ir pietiekams, līdz ar to ogas ir lielas. Ņemot vērā, ka ziedi stādiem neapsala, arī raža esot liela.

Grīnbergs norādīja, ka pašlaik ražības periods ir apmēram pusē, taču vēl būs raža no vēlajām zemeņu šķirnēm, kas nozīmē to, ka vietējās zemenes būs iespējams iegādāties līdz jūlija beigām.

Zemeņu un kazeņu audzētājs Pēteris Heimanis aģentūrai BNS sacīja, ka salīdzinājumā ar pagājušo gadu zemeņu tirgū šogad nav notikušas īpašas izmaiņas. Pēc viņa teiktā, ne cenu, ne ražas ziņā nekas principā nav mainījies, izņemot to, ka šogad auksto nakšu dēļ zemenes ilgi gatavojas.

Heimanis pastāstīja, ka šonedēļ bijis zemeņu ražas maksimums un zemenes varēšot iegādāties vēl apmēram divas nedēļas, kas ir apmēram līdz jūlija vidum.

Arī zemnieku saimniecības “Lejas Smurģi” saimnieks Laimonis Bite aģentūrai BNS klāstīja, ka raža šogad ir vidēja – līdzīga kā pagājušajā gadā. Pēc viņa paustā, zemenes būs vēl nopērkamas, maksimums, trīs nedēļas, taču, ja būs ļoti karsts laiks, tad noteikti laiks būs īsāks, jo ogas ātrāk nogatavosies.

Zemeņu audzētāji atzina, ka šogad zemeņu cenas ir līdzīgas kā pagājušajā gadā un pašlaik, kad raža ir laba, salīdzinot ar sezonas sākumu, cenas ir būtiski kritušās.

Heimanis prognozēja, ka zemeņu cena tagad kļūs zemāka, taču uz sezonas beigām tā atkal paaugstināsies. Arī Grīnbergs piekrita, ka kopumā cenas ir tādas pašas kā pagājušajā gadā un šajā sezonā cenas vairāk nekritīšot. Katrā ziņā labvēlīgo laikapstākļu dēļ neatkārtosies 2010.gada situācija, ka zemeņu cena strauji paaugstinājās lielā pieprasījuma un nepietiekamās ražas dēļ.

Savukārt Bite uzsvēra, ka cenas turas uz vietas, principā tām nevajadzētu mainīties. “Pašlaik zemenes, protams, maksā dažādi – atkarībā no lieluma,” piebilda audzētājs.

Jau vēstīts, ka pirmās vietējās zemenes Rīgas tirgos šogad parādījās jūnija vidū.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+