×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūnijs, 2012
Drukāt

Šogad zibens spēriena dēļ nodegušas jau trīs mājas

zibens

Latvijā šogad sākusies negaisu sezona, un zibens spēriena dēļ šogad nodegušas jau trīs mājas, aģentūru LETA informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) preses pārstāve Inese Veisa.

VUGD norāda, ka Latvijā negaisu sezona tradicionāli sākas maija beigās vai jūnija sākumā un ilgst līdz rudenim. Arī šogad nesenās vētras ar vēju, spēcīgu lietu un zibeni jau ir radījušas pirmos postījumus ēku, mantas un zemes īpašniekiem.

Lai sniegtu aktuālāko informāciju par zibens izraisītajiem negadījumiem, iespējām pasargāt sevi un īpašumu negaisu sezonas laikā, apdrošināšanas sabiedrība “Balta” un VUGD aicina uz preses konferenci šā gada 7.jūnijā plkst.13 Latvijas Ugunsdzēsības muzejā Rīgā, Hanzas ielā 5, 2.stāva zālē.

Pēc VUGD apkopotās informācijas, pēdējos trīs gados notikuši 113 ugunsgrēki, kuros vainojams zibens spēriens. Savukārt pēdējo divu gadu laikā 277 “Balta” klienti ir saskārušies ar gadījumiem, kad viņu mājās esošās elektroiekārtas ir bojājis zibens spēriens vai arī bojājumus izraisījuši citi strāvas padeves traucējumi. Šogad “Balta” saņēmusi jau trīs atlīdzību pieteikumus par pilnībā nodegušām mājām, un ugunsgrēku cēlonis bijis zibens spēriens.

Preses konferencē piedalīsies VUGD priekšnieka vietnieks Kristaps Eklons, “Balta” atlīdzību direktors Ingus Savickis, kā arī inženierzinātņu doktors, Rīgas Tehniskās universitātes Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes docents, valsts emeritētais zinātnieks Kārlis Timmermanis.

Preses konferencē būs iespēja saņemt informāciju par drošību negaisa laikā un pārspriegumdrošību, jaunāko statistiku par zibens nelaimēm, problēmām un aktualitātēm Latvijas normatīvo aktu jomā, kā arī praktiskiem padomiem īpašuma un mantas pasargāšanā no bīstamās dabas parādības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+