Sports
Hokejs

SOK diskvalificē sešas Krievijas hokejistes un anulē izlases rezultātu Soču olimpiskajās spēlēs 16

AP/Scanpix

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) otrdien pieņēma lēmumu diskvalificēt sešas Krievijas hokejistes un anulēt sieviešu hokeja izlases rezultātus Soču olimpiskajās spēlēs.
Balstoties uz Osvalda komisijas secināto, SOK pieņēmusi sankcijas pret spēlētājām Innu Djubanoku, Jekaterinu Ļebedevu, Jekaterinu Paškeviču, Annu Šibanovu, Jekaterinu Soļencevu un Gaļinu Skibu, kamēr vēl viena spēlētāja Anna Šohina tikusi attaisnota.
Soču olimpiskajās spēlēs dāmu hokeja turnīrā Krievija ceturtdaļfinālā ar 0:2 piekāpās Šveicei.

Virkne Krievijas sportistu tika turēti aizdomās par dopinga provju viltošanu Soču Olimpiādes laikā. Šīs lietas izskatīja speciāla SOK komisija Denisa Osvalda vadībā, pēc kuras rekomendācijām SOK arī pieņēmusi daudzus lēmumus atņemt medaļas.
Kā ziņo SOK, pēc jaunu pierādījumu atklāšanas līdz šim sāktas 46 lietas. 33 no tām jau notikusi noklausīšanās un divos gadījumos sportisti tikuši attaisnoti. Kā uzsver SOK, tā kā vairākās lietās turpinās izmeklēšana, nevar izslēgt, ka sekos jaunas diskvalifikācijas.

Tāpat kā citās lietās, sešas Krievijas hokejistes diskvalificētas no Soču Olimpiādes, kā arī uz mūžu no visām nākotnes olimpiskajām spēlēm.
SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs tagad kopā diskvalificējusi 31 sportistu. 25 no tiem jau iesnieguši apelācijas Sporta arbitrāžas tiesā (CAS). SOK no pabeigtajām pārbaudēm slēgusi tikai daiļslidotājas Adelinas Sotņikovas un Šohinas lietas, bet pārējie sportisti saņēmuši diskvalifikācijas.
Aģentūra LETA jau ziņoja, ka SOK pagājušajā otrdienā piesprieda diskvalifikāciju visai Krievijas Olimpiskajai komitejai, kas tai liegs piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti varēs startēt zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem būs uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas”.

Saistītie raksti

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) par antidopinga noteikumu pārkāpšanu Krievijai atņēmusi 11 Sočos izcīnītas medaļas.
Tieši Latvija pēc 2014.gada Soču olimpisko spēļu medaļu atņemšanas Krievijai kļūs par lielāko ieguvēju starp visām šīs Olimpiādes dalībniecēm.
Pēc krievu bobsleja pilota Aleksandra Zubkova, kurš bija pirmais divnieku un četrinieku sacensībās, diskvalifikācijas zelts četriniekos tagad pienāksies Oskara Melbārža vadītajai ekipāžai, kamēr pēc vēl viena krieva Aleksandra Kasjanova diskvalifikācijas viņam tiks arī bronza divniekos. Savukārt skeletonā Sočos par olimpisko čempionu kļuva krievs Aleksandrs Tretjakovs, tomēr SOK diskvalificēja arī viņu, kas pie zelta ļaus tikt Martinam Dukuram, bet bronzu iegūs viņa brālis Tomass.
Līdz ar to Latvijas delegācija Sočos būs ieguvusi divus zeltus līdzšinējo divu izcīnīto sudrabu vietā, turklāt tam pievienosies arī divas bronzas. Tādējādi pēc Krievijas dopinga lietas izmeklēšanas tieši Latvija medaļu ieskaitē kļūs par lielāko ieguvēju, kamēr viens zelts vairāk būs Šveicei, bet ASV klāt nāks trīs sudrabi, bet noņemies divas bronzas.

Pārdalot Soču olimpiskajās spēlēs izcīnītās godalgas bobslejā un skeletonā, Latvijas komanda medaļu kopvērtējumā var pacelties piecas vietas augstāk uz 17.pozīciju, liecina aģentūras LETA aprēķini.
Paredzēts, ka SOK nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs sportistiem rīkos īpašu apbalvošanas ceremoniju. Tiesa, kā norādījis organizācijas prezidents Tomass Bahs, ja ar medaļu atgūšanu no Krievijas radīsies kādi šķēršļi, atsevišķiem sportistiem šo ceremoniju varētu pārcelt uz vēlāku laiku.
Oficiāli Latvijas sportistus par jaunajiem medaļu ieguvējiem varēs nosaukt vien tad, kad lēmumus būs paziņojusi CAS, kas to centīsies paveikt līdz Phjončhanas olimpisko spēļu sākumam.

LA.lv