Sports
Ziemas sports

SOK izslēdz iespēju, ka Tretjakovs nezināja par dalību valsts atbalstītā dopinga programmā 16

Foto-EPA

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) pirmdien publicējusi pilnu ziņojumu Krievijas skeletonista Aleksandra Tretjakova un distanču slēpotāja Jevgēņija Belova lietās, arī šajos ziņojumos izslēdzot iespēju, ka sportisti nebūtu zinājuši par savu dalību valsts atbalstītā dopinga programmā 2014.gada Soču olimpisko spēļu laikā.

SOK par antidopinga pārkāpumiem 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs diskvalificējusi kopumā 25 sportistus. Novembra beigās SOK publicēja pirmo pilno ziņojumu distanču slēpotāja Aleksandra Ļegkova lietā, bet pagājušajā nedēļā nāca klajā arī pamatojums bobslejista Aleksandra Zubkova lietā.

Atšķirībā no Zubkova, Tretjakova dopinga analīžu trauciņos netika atrasti bojājumi vai palielināts sāls daudzums, tomēr SOK lēmumam pieticis ar citiem pierādījumiem.

SOK savā ziņojumā raksta, ka bijušais Maskavas antidopinga laboratorijas vadītājs Grigorijs Rodčenkovs zinājis par to, ka Tretjakovs lieto dopingu.

“Runājot par gatavošanos olimpiskajām spēlēm, Rodčenkovs atcerējās sarunu, kurā tika minēta viņa sagatavotā kokteiļa pozitīvā iedarbība. Vienā no sarunām Rodionovas kundze ziņoja, ka sekojot Tretjakova progresam kokteiļa lietošanas periodā, kurā viņa starta laiks uzlabojās par 0,05-0,07 sekundēm. Viņa pauda cerību, ka Tretjakovs izcīnīs olimpisko spēļu zelta medaļu,'” rakstīts ziņojumā.

Tāpat Rodčenkovs atcerējies sarunu 15.februārī, kurā vārdā nenosauktā Rodionovas kundze bija satraukta, vai viss ir nodrošināts veiksmīgai paraugu apmaiņai. Tieši 15.februārī Tretjakovs kļuva par olimpisko čempionu, atstājot aiz sevis Latvijas skeletonistu Martinu Dukuru, kamēr ceturtajā vietā Sočos bija Tomass Dukurs.

SOK ziņojumā raksta, ka Tretjakovs pārkāpis antidopinga noteikumus. Tāpat SOK atzīmē, ka var tikt izslēgta iespēja, ka Tretjakovs paraugu samainīšanā piedalījies neapzināti.

Saistītie raksti

SOK pirms trim nedēļām krievam Tretjakovam atņēma 2014.gada Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīto zelta medaļu un uz mūžu aizliedza piedalīties Olimpiādē. Visticamāk, pēc Tretjakova diskvalifikācijas par olimpisko čempionu kļūs planētas titulētākais skeletonists M.Dukurs, kurš Sočos palika otrais, bet viņa brālim T. Dukuram tagad pienākas bronzas godalga. Par medaļu pārdali gan jālemj Starptautiskajai Bobsleja un skeletona federācijai (IBSF), kas to vēl nav izdarījusi.

Zīmīgi, ka dienu pēc SOK soda sankciju paziņošanas IBSF četriem Krievijas skeletonistiem, kur vidū bija arī Tretjakovs, piemēroja pagaidu diskvalifikāciju. Savukārt aizpagājušajā nedēļā IBSF ekspertu komisija pagaidu diskvalifikāciju atcēla, aizbildinoties, ka no SOK nav saņemti pietiekami pierādījumi par krievu sportistu vainu.

LA.lv