Sports
Ziemas sports

SOK patur spēkā Krievijas Olimpiskās komitejas diskvalifikāciju0

Reuters/Scanpix

Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) svētdien paturēja spēkā Krievijai piespriesto diskvalifikāciju, kas nozīmē, ka Olimpiskie sportisti no Krievijas (OAR) arī Phjončhanas Ziemas olimpisko spēļu noslēguma ceremonijā iesoļos zem neitrāla nevis savas valsts karoga.

Jau vēstīts, ka SOK decembra sākumā par valsts organizētu dopinga sistēmu piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai (OKR), kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti startēja zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts “Olympic Athlete from Russia” jeb “Olimpiskais sportists no Krievijas” (OAR).

Phjončhanas olimpiskajām spēlēm tika pielaisti 168 OAR sportisti, kuri pirms tam izgāja striktas antidopinga pārbaudes. Tiesa, tas krievus neglāba no diviem dopinga skandāliem jau Phjončhanā, jo aizliegto vielu lietošanā tika pieķerti kērlingists Aleksandrs Krušeļņickis un bobslejiste Nadežda Sergejeva. Krušeļnickim ar sievu Aleksandru Brizgalovu tika atņemta jaukto pāru sacensībās izcīnītā bronza, kura sestdien jau tika pasniegta Norvēģijas duetam, kamēr Sergejevas pilotētais dāmu divnieks ieņēma 12.vietu, arī šo rezultātu anulējot.

Saistītie raksti

SOK lēmums nozīmē, ka olimpisko spēļu vēsturē tā arī paliks ieraksts, ka Phjončhanā ir startējuši vien OAR sportisti, bet šajās spēlēs nav piedalījusies Krievija.

Krievi zem olimpiskā karoga soļoja jau Phjončhanas spēļu atklāšanas ceremonijā. Tiesa, SOK norādījusi, ka diskvalifikācija varētu tikt atcelta pēc kāda laika, ja vien Krievijas sportisti vēl netiks pieķerti dopinga lietošanā.

LA.lv