Sports
Ziemas sports

SOK: Zubkova dopinga analīzes bija bojātas un tām bija pievienots sāls 0

EPA/Scanpix

Krievijas bobsleja pilota Aleksandra Zubkova dopinga analīzes, kas tika nodotas 2014.gada Soču olimpisko spēļu laikā, bija bojātas, kā arī vienam paraugam bija pievienots sāls, ceturtdien atklāja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK).

Par antidopinga pārkāpumiem Soču olimpiskajās spēlēs SOK bobsleja pilotam Zubkovam atņēma tajās izcīnītos zeltus gan divniekos, gan četriniekos.
Ceturtdien SOK nākusi klajā ar detalizētu aprakstu, kāpēc Zubkovs atzīts par vainīgu.
Tajā SOK disciplinārā komisija uzsvērusi, ka Zubkova nodotās analīzes bijušas bojātas, turklāt vienam no urīna paraugiem bija pievienots sāls. Tāpat bobslejists bija to Krievijas sportistu sarakstā, kam pirms Soču olimpiskajām spēlēm tika dotas aizliegtās vielas.

Pēc Zubkova diskvalifikācijas četrinieku sacensībās Soču olimpisko spēļu zelts būtu jāsaņem latvieša Oskara Melbārža pilotētajam četriniekam, turklāt viņam vajadzētu saņemt bronzu arī divniekos, jo diskvalifikācija tika piemērota vēl vienam krievu pilotam Aleksandram Kasjanovam.
Zubkovs bija Krievijas delegācijas karognesējs Soču olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā, bet tagad viņam vispār liegts būt jebkādā veidā saistītam ar Olimpiādi.

Saistītie raksti
LA.lv